MHK Başkanı Yusuf Namoğlu: O penaltı verilmez mi?

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Galatasaray-Trabzonspor maçında VAR’da izlemesine rağmen beyaz noktayı göstermeyen Öztürk için “Nasıl penaltı çalmaz. Büyük hata yaptı” ifadelerini kullandı.

Galatasaray, Trabzonspor'u 3-1 yendi; lider Başakşehir ile arasındaki puan farkını 6'ya indirdi. Sarı Kırmızılılar'da ilk olarak sahneye Diagne çıktı. Senegalli, 21. dakikada penaltıdan takımını 1-0 öne geçirdi. Hugo Rodallega, 30. dakikada Trabzonspor'u umutlandırsa da, ilk yarının son dakikasında sahneye çıkan Belhanda, Galatasaray'ın, soyunma odasına 2-1 önde gitmesini sağladı. Maçta son sözü yine Belhanda söyledi ve Faslı yıldız, 51. dakikadaki golüyle skoru ilan etti. Maçta en çok konuşulan isimlerden biri de saha içindeki kararlarıyla hakem Ümit Öztürk oldu.

''O PENALTI VERİMEZ Mİ''?: Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nun, özellikle penaltı pozisyonuyla ilgili hakem Ümit Öztürk’e çok sinirlendiği öğrenildi. Öztürk’ün, Galatasaraylı Marcao’nun ceza sahası içinde Trabzonsporlu Ekuban’ın ayağına basmasını VAR’da izlemesine rağmen penaltı çalmamasına sinirlenen Namoğlu, yakın çevresine “Maçtaki en büyük hatası bu oldu. O penaltı verilmez mi? Çok büyük hata” ifadelerini kullandı.

RİVA'DA TANSİYON İYİCE YÜKSELDİ: VAR’a rağmen son dönemde bitmek bilmeyen hakem hataları, kulüplerin arka arkaya gelen feryatları bardağı taşırmaya başladı. Haftalar önce Galatasaray ile başlayan ve daha sonra M. Başakşehir, DG Sivas, Göztepe, BB Erzurum, Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin peş peşe hakem eleştirileri Riva’da tansiyonu iyice yükseltti. 

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI: Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, MHK ve hakemlerin her isteğinin yerine getirildiğini ancak, hakem hatalarının azalmadığını, aksine arttığını düşünüyor. VAR uygulamasına rağmen hakem hatalarının geçmiş sezonlara göre daha da yükselmesi yüzünden endişeli olan TFF, şampiyonluk yarışındaki ve küme düşme hattındaki kritik maçlar öncesi MHK ile ilgili bir tasarrufta bulunması zor gibi görünse de, bıçağın kemiğe dayandığı da bir gerçek olarak duruyor.