Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası

Mevlid Kandili nedir? 2016 yılında mevlid kandili 11.12.2016 pazar gecesine denk geldi. Peki mevlid kandili okunacak duaları hangileri özel dilek duasi nasil. Mevlid kandili resimli mesajlari ile duasi ve ibadetleri.

Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası - Sayfa 1
128
Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası - Sayfa 2

MEVLİD KANDİLİ DİLEK DUASI Mevlid Kandilinde okunacak duaları Nihat Hatipoğlu ve diyanetten hazırladık. Bu dualara geçmeden önce Mevlid Kandili'nde okunduğunda geri çevrilmeyen Hazreti Yunus'un dilek duasını dikkatinize sunalım. Bu duayı Hz. Yunus peygamber balığın karnındayken yapmıştır. İslam alimleri bu duayı okuyarak her hangi bir dilekte bulunan müminin dileğini yüce Allah muhakkak yerine getirir diyorlar. Yunus Peygamber balığın karnındayken şu duayı okuyordu: “Senden başka Allah yoktur. Allahım seni bütün noksanlıklardan uzak tutarım. Ben öz nefsime yazık edenlerden oldum.”

228
Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası - Sayfa 3

AKŞAM NAMAZINI KILIP FATİHA'DAN SONRA BU DUAYI OKUYUN Mevlid Kandili'nde kimin bir dileği varsa akşam namazını kılıp yerinden kalkmadan 40 kere Fatiha süresini okuyup ardından şu duayı etsin; -“Allah’ım ! Senin ilmin benim isteğime yeterlidir. Fatiha hürmetine dileklerimi ihsan eyle. Senin keremin bana kafidir. Kereminle muamele eyle. Fatiha hürmetine gönlümde olanı meydana getir Allah’ım!” Bu duadan sonra kişi dileğini yaradan da isteyebilir.

328
Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası - Sayfa 4
428