Meteroloji'den Ankara ve İstanbul için kar uyarısı! Yarın...

İSTANBUL 'a kar yağışının ne zaman uğrayacağı merak konusu olurken, Meteoroloji'den uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbulluları ve Türkiye'nin birçok noktasını yağışlar konusunda uyardı.

Meteroloji'den Ankara ve İstanbul için kar uyarısı! Yarın... - Sayfa 1

İSTANBUL 'a kar yağışının ne zaman uğrayacağı merak konusu olurken, Meteoroloji'den uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbulluları ve Türkiye'nin birçok noktasını yağışlar konusunda uyardı. İstanbul hava durumu hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Ocak ayının ilk haftası geride kalırken, Türkiye'nin birçok bölgesi kara teslim oldu.

Meteroloji'den Ankara ve İstanbul için kar uyarısı! Yarın... - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için uyarıda bulundu. İstanbul'da 07.01.2019 pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren meydana gelecek yağışların, 08.01.2019 salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteroloji'den Ankara ve İstanbul için kar uyarısı! Yarın... - Sayfa 3

Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Meteroloji'den Ankara ve İstanbul için kar uyarısı! Yarın... - Sayfa 4

ANKARA'YA DA KAR GELİYOR: Ankara'da bugün hissedilen hava sıcaklığı -1 olarak dikkat çekiyor! Ankara ayazlarının yoğun olarak yaşandığı başkentte yer yer hissedilen hava sıcaklığı -10 dereceye kadar düşüyor. Başkent Ankara'da bugün yani 6 Ocak Pazar kar yağışı bekleniyor.