BIST 1.331
DOLAR 7,80
EURO 9,47
ALTIN 461,11

Mesut Özil'in ailesi çok yoksulmuş! Annesi temizlikçi babası...

ALMANYA Milli Takımının yıldız ismi Mesut Özil aslen Zonguldaklı bir gurbetçi ailenin çocuğu. Mesut Özil Futbolun büyüsü isimli kitabında annesini, babasını, kız kardeşini ve neden Almanya'yı seçtiğini anlattı.

Mesut Özil denince her Türkün içinden çelişkili duygular geçer; Bir yanı onunla gurur duyarken diğer yanı Almanya Milli Takımını seçmesi sebebiyle kırgındır. Peki Mesut Özil ne hissediyor, Türkiye yerine Almanya'yı seçerken neler oldu, annesi ne dedi babası hangi takımı istedi? Aslen Zonguldaklı bir gurbetçi ailenin çocuğu olan Mesut Özil Futbolun Büyüsü kitabında herşeyi anlattı.

EVDE TÜRK DIŞARDA ALMANIM: Arsenal’li ünlü futbolcu Mesut Özil kitabında Türk müsün Alman mısın sorusuna verdiği yanıtla dikkat çekiyor: “Kendimi bildim bileli bana ne olduğum soruldu. Ben sadece o ya da bu değilim. Ben ikisiyim. Evde Türk kültürüyle büyüdük. Dışarıda, okulda, futboldaysa Alman kültürüyle. Böyle olunca ortaya benim gibi bir adam çıkıyor.”

Mesut Özil, Almanya’da beş defa yılın futbolcusu seçildi. 20 yaşındayken milli takımda oynamaya başladı. Dünyanın en iyi futbolcuları ve teknik adamlarıyla çalıştı. José Mourinho ile çalıştı, daha ne olsun! Real Madrid’de oynadı. Sayısız şampiyonluk kazandı. 2013’te rekor bir transferle Arsenal’e geçti. Aldığı para (42.5 milyon Euro) çenemizi yordu!

2014’te Alman Milli Takımı’yla Dünya Kupası’nı kaldıran Mesut Özil hâlâ dünyanın en önemli futbolcularından biri. Kitabı ve hayatının bilinmeyenleri Ayşe Arman'a verdiği röportajda ortaya koyan Mesut Özil, yoksul bir çocukluk geçirmiş. İşte Mesut Özil'in anlattıkları ve ailesi;