Meme muayenesinde gizlice çekip paylaşmıştı! Bakın kendini nasıl savundu

Meme muayenesinde gizlice çekip paylaşmıştı! Bakın kendini nasıl savundu

İZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde bir doktorun meme muayenesi sırasında gizlice çekilen çok sayıda görüntü internete düştü. Kadın hastalarının mahrem görüntülerini çeken doktor, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Doktor kendini böyle savundu.

Meme muayenesinde gizlice çekip paylaşmıştı! Bakın kendini nasıl savundu - Sayfa 1

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde meme muayenesi sırasında bir doktor tarafından çekilen onlarca kadına ait görüntülerin bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasının ardından ortaya çıkan skandalla ilgili soruşturma sürüyor. Skandalın ortaya çıkmasının ardından görüntüleri çeken doktor E.B.Ç, gözaltına alındı. Adliyeye sevkedilen doktor, tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi. Mahkemece adli kontrolle serbest bırakılan E.B.Ç'nin savcılık ifadeleri ortaya çıktı.

Meme muayenesinde gizlice çekip paylaşmıştı! Bakın kendini nasıl savundu - Sayfa 2

''HOCALARIMA GÖSTERMEK İÇİN ÇEKMİŞTİM'': E.B.Ç.'nin ifadesinde görüntüleri çektiğini kabul ettiğini ancak siteye kendisinin yüklemediğini belirttiği öğrenildi. Görüntüleri neden çektiği sorusuna ise E.B.Ç.'nin, "Hocalarıma göstermek için çekmiştim" dediği öğrenildi.

Meme muayenesinde gizlice çekip paylaşmıştı! Bakın kendini nasıl savundu - Sayfa 3

POLİS MUAYENE LİSTESİNDEN KADINLARA ULAŞACAK: Öte yandan İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olayla ilgili çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Polisin hastaneden, doktorun muayene ettiği hastalardan görüntüleri yayınlananlara ulaşmak için kayıt listesini de talep edeceği öğrenildi. Doktorun ev, araç ve işyerinde yapılan aramalarda el konulan 3 hardisk ve 2 telefon da incelemeye alınmıştı.

Meme muayenesinde gizlice çekip paylaşmıştı! Bakın kendini nasıl savundu - Sayfa 4

GENÇ KADININ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI: Kendisine ait videonun internet sitesinde yayınlandığını duyması üzerine polise başvuran genç kadının, "Videoyu izlediğimde Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Genel Cerrahi Göğüs Guatr polikliniğinde 04 Ocak'ta muayene edildiğim sırada çekildiğini fark ettim. Muayene ederken kapıyı kilitlemişti. İçerde de başka biri bulunmuyordu. Bu nedenle başka birinin bu videoyu çekmesi imkansız. Muhtemelen yaka kamerası kullanmış. Kendisinden şikayetçiyim" dediği öğrenildi.