BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20

Melih Gökçek'in yerine kim gelecek! İşte en güçlü aday

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in görevinden istifa etmesi beklenirken yerine gelecek en güçlü aday Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki.

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de Kadir Topbaş gibi istifa edeceği siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı. Melih Gökçek görevi bırakırsa yerine kim geçecek? Ankara'daki koltuğa en yakın isimler kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden ödül alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki olduğu konuşuluyor.

Melih Gökçek ile Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin birbirlerini sevmedikleri sır değil. Eski bir mülkî amir olan Tiryaki’nin imza attığı projeler arasında müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi de var, kentsel dönüşüm alanı Hamamönü de…

Cumhurbaşkanı’nın Veysel Tiryaki’ye birçok ortamda iltifat ettiği biliniyor; aynı şekilde Emine Erdoğan’ın da kendisini takdir ettiği konuşuluyor. Gökçek’ten boşalacak koltuğun en güçlü adayının Tiryaki olduğu bir gerçek.

Öte yandan AK Parti'deki istifa iddialarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor?" diyerek tepki gösterdi. Erdoğan'ın bu sözleri istifası gündemde olan Melih Gökçek'in 'kalemini kırdı' şeklinde yorumlara neden oldu.