BIST 1.391
DOLAR 8,76
EURO 10,41
ALTIN 498,68
MEDYA

Mehmetçik Kûtulamâre 11. bölüm fragmanı

Mehmetçik Kûtulamâre dizisi 11. yeni bölümüyle 12 Nisan 2018 Perşembe akşamı TRT 1'de olacak. Mehmetçik Kûtulamâre'nin bu hafta yayınlanacak son bölümünde neler yaşanacak?

Mehmetçik Kûtulamâre 11. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Mehmetçik Kûtulamâre'nin yeni bölümünde neler olacak? Mehmetçik Kûtulamâre 12 Nisan 2018 Perşembe akşamı TRT 1'de...

Mehmetçik Kûtulamâre dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kut’ül Amare Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kut’ül Amare destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kut’ül Amare’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Çukur 24. bölüm fragmanı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Savaşçı 39. bölüm fragmanı
Survivor 5 Nisan 2018 iletişim ödülü oyununu kim kazandı?
Survivor Ünlüler takımında tansiyon yükseldi!
İstanbullu Gelin 44. bölüm 2. fragmanı
Bir Mucize Olsun 1. bölüm 2. fragmanı
Payitaht Abdülhamid 45. bölüm 2. fragmanı
Yangın anında hastane içinde böyle panik yaşandı!
Hastane 2011'de de yanmış şu soru sorulmuştu: 'Bu nasıl malzeme?'
Yorumlar