BIST 1.411
DOLAR 8,71
EURO 10,41
ALTIN 497,02
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Mehmet Özhaseki beni 'heyecanlandırıyor' dediği projeyi açıkladı

AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki, açıkladığı 111 proje arasında kendisini en çok çocuk köyü ve kültür yolu projelerinin heyecanlandırdığını söyledi. Özhaseki, “Eskiden vatandaş oy verir beş sene iyi kötü katlanırdı. Bazen hoşuna gitmezse ‘Elim kırılsın!’ der ama bir şey olmazdı. Şimdi o dönem tamamıyla kapandı.” dedi.

Abone ol

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları ve başkente hedeflerine ilişkin Yeni Şafak’a önemli açıklamalarda bulundu:

BÜTÜN BELEDİYELERİMİZİ TAKİP EDECEĞİZ
"Belediyeleri denetleyen kurumlar var. Para açısından Sayıştay, her girdi çıktıyı denetler. İşlemler açısından İçişleri Bakanlığı, imar açısından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı her zaman belediyeleri denetleyen kurumlardır. Bir taraftan da biz genel merkez nezdinde bütün belediyelerimizi takip edeceğiz.

ELİM KIRILSIN DÖNEMİ BİTTİ
Buralarda partimizin kendine has prensiplerine uyuyorlar mı uymuyorlar mı? Bir bir takip edeceğiz. Eskiden vatandaş oy verir beş sene iyi kötü katlanırdı. Bazen hoşuna gitmezse ‘Elim kırılsın!’ der ama bir şey olmazdı. Şimdi o dönem tamamıyla kapandı. Bizim gösterdiğimiz aday arkadaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı manifestoya uyacak ve bu manifestomuzu şehrine uyarlayacaklar. Belediye başkanlarımız tarafsız olacak ve oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacak.

BELEDİYELERE KARNE
Belediyelerimizin mali tabloları, personel giderleri ve yatırım bütçesi üzerinde nasıl bir uygulama yaptığının karnesi çıkarılacak. Bu da çok net bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takip edilecek.

ÇOCUK KÖYÜ VE KÜLTÜR PROJELERİ ÖNEMLİ
Ankara için açıkladığımız 111 projenin için en pahalı ve bizi yoracak olan projeler metro ve ulaşım sistemleri. Beni en çok heyecanlandıran proje çocuk köyü, kültür yolu projeleri. Öbürleri zaten olmazsa olmazımız.

MİLLET BAHÇESİ HEYECANLANDIRIYOR
Ankara trafiğini rahatlatabilmek adına metro ağları iyice genişletilebilmeli. Belli semtlere mutlaka gitmeli. Ben yeni projelerin peşindeyim. Dünyada ilklerin peşindeyim. Ankara bunu hak ediyor. 13 tane millet bahçesi yapmak beni heyecanlandırıyor.

İLÇE AYRIMI YAPMADAN HİZMET
Çevre ilçelerin nüfusu az olabilir orada da temel prensip şu, şehir merkezinde ne varsa orada da o olacak. Alt yapısından üst yapısına. Hepsi yapılacak.

PROJELERİMİZ ÖRNEK OLACAK
Ankara’da uygulayacağımız yönetim tarzı ve ortaya koyacağımız projelerin sadece çevre iller değil 81 il tarafından örnek alınacak. Burası Ankara, herkesin gözü başkentin üzerinde. Burada doğru ve şeffaf bir yönetim uygularsak herkes bunu örnek almak için çalışacaktır.

Ortaya koyacağımız projeler tüm Türkiye’nin projeleri olacaktır. Sadece Ankara’ya değil, Türkiye’ye hitap edecek. Elbette ki Ankara’daki zenginlik, büyüme çevre illere de yansıyacaktır.

MUHALEFET AYRIMI YOK
Özhaseki, “Hükümet olarak 81 vilayetin belde ve köylerine kadar alt yapısı olmayan bir yer kalmasın diye temel görüşümüz var. Orada bir taraftan kendi arkadaşlarımızın o hizmetleri yapmaları için zorlayacağız. Bir taraftan da muhalefette de olsa belediyelerin mutlaka alt yapı işini bitirmelerini isteyeceğiz. Hükümet olarak isteyeceğiz. Yardımcı olacağız. Gerekirse kredi verilecek, gerekirse projelendirmeler yapılacak” dedi. Bahçeli ile görüşmesini ise Özhaseki, şöyle anlattı: “Devlet Bey, büyük bir nezaket göstererek seçim merkezimizi ziyarete geldiler. Biz de misafir etmeye çalıştık.

BAHÇELİ’YE GÜNEYDOĞU SUNUMU
Özel sohbetimizde ben Güneydoğu’dan sorumlu koordinatör bakan olduğum için özellikle oradaki yapılaşmadan gelişmelerden bahsettim. O da çok mutlu oldu. Orada vatandaşın PKK’dan ayrılarak, özellikle zararlarının tanzim edilebileceği ortamı nasıl sağladığımızdan bahsettim.”

SAHADA ÇOK GÜZEL HAVA ESİYOR
Sahaya çıktıkça herkese kendimi tanıttıkça, yaptıklarımı anlattıkça Ankara hakkında düşündüklerimi ifade ettikçe güzel başkentimizin nelere ihtiyacı olduğunu söyleyip projelerimi onlarla paylaştıkça ben arazide çok daha güzel bir hava estiğini görüyorum. Bir taraftan beni tanımış oluyorlar, bir taraftan belirsizlik ortadan kalkıyor, bir taraftan hükümet olarak Ankara’ya neler yapabileceğimiz netleşmiş oluyor. Her gittiğimiz yerde vatandaşımızın yoğun ilgi ve sevgisi tabii doğal olarak bizleri mutlu ediyor. Yolumuz açık çok şükür. İnşallah, 31 Mart gecesi büyük bir zaferle Ankara’da gönül belediyeciliğini zirveye çıkaracağız.

PROJELERE ORTAK AKIL MEKANİZMASI
‘Biz’ kültürünü hakim kılmak lazım. İstişaresiz iş yapmamak lazım. Belediyelerin koca koca bütçeleri var. Bütçelerde öncelikle harcamanın nasıl yapılacağı bölgenin neye ihtiyacı olduğu hususunu popülist bir anlayışla değil, akşamdan sabaha karar vermiş birtakım anlayışlarla değil, orada yaşayan herkesin söz sahibi olduğu, ortak akıl ve istişarelerle bu işi sürdürmek doğru diye düşünüyoruz. Bu bütçeler zor oluşuyor, bütçeler milletin malı. Milletin helal paralarından oluşan bütçelerimizi şehrimiz ve vatandaşlarımız için güzel hizmetlerde kullanmak lazım.

KOPYACILIKTAN UZAK DURDUK
Manifestoda 11 maddelik temel prensipler var. Bu temel prensiplerdeki hususlara dikkat edildiğinde halk daha da rahat edecektir. Her şehrin kendine özgün özellikleri var. Kopyacılıktan uzak projeler hazırlıyoruz. Plan değişikliklerinde kamu yararı dikkate alınacak.

HAYVANLAR SAĞLIKLI HALE GETİRİLECEK
Şehirde insanlar kadar hayvanların, bitkilerin de hakkı vardır. Sokaklarda başıboş gezen, kontrol altında olmayan hayvanlar tehlikeli olabilir. Bunların alınıp bir taraftan sağlıklı hale getirilmesi lazım. Aşılarının yapılması lazım. Sonra hayvanları doğal ortamına bırakmak lazım.

DOĞAL ORTAMDAN KOPARILMAYACAKLAR
Onları hayvanat bahçesi yapıyorum diye bir hapishane içerisinde tutmak kadar kötü bir durum olamaz. Bizim yapacağımız projede hayvanlarımız doğal ortamından koparılmamasını öngörüyor ve ona olanak sağlıyor.

CHP, PKK’NIN SİYASİ UZANTISIYLA BİRLİKTE
Meclis’te de CHP ile birlikte hareket ediyorlar. HDP’nin almış olduğu bu kararın vatandaş tarafından çok fazla dinleneceğini zannetmiyorum. CHP bir taraftan PKK’nın siyasi uzantısı ile pazarlık ederken öbür tarafta da İYİ Parti ile iş birliği yapmaya devam ediyor. Bu çok çelişkili bir durum. Bunu zaten izah edemiyorlar.

SİYASETTE HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMIYOR
Gizli kapaklı görüşmeye çalışıyorlar. Siyasette gizli hiçbir şey kalmıyor. Açığa çıktığı zaman bocalamaya çalışıyorlar. İnkar edecek gibi oluyorlar ama edemiyorlar. Dilleri ile dişleri arasında mırın kırın ile işi sürdürüyorlar. CHP bir kere Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyim, diye ortaya çıktığında ve sosyal demokrat çizgisindeyiz, dediğinde neden bu kadar köklü parti kendi içinden kendisi sosyal demokrat olarak özümsemiş bir adayı çıkaramıyor bunun cevabını seçmenine vermek zorunda.

GAFLET İÇİNDELER
Bunu CHP seçmenine anlatamazlar. Bugün neden PKK’nın siyasi uzantısı ile bir araya gelmek gibi bir gaflet içerisinde bulunuyorlar? Neden katilleri her zaman koruyanlarla iş birliği yapmak için çırpınıyorlar. Niye bunu dürüstçe yapmıyorlar. Madem bunun doğru olduğuna inanıyorlar, çıkıp aleni olarak savunmalılar. Yiğitçe çıkıp “Evet, biz PKK’nın siyasi uzantısı ile şundan dolayı beraber adım atıyoruz” diyebilmeliler.

ÇELİŞKİYİ SEÇMENE ASLA ANLATAMAZLAR
Bir başka zorluk İYİ Parti tarafında. Destekledikleri ve ortak oldukları parti kendilerinin belki de varlık sebeplerine karşı olan bir parti şu anda. Milliyetçi olduğunuzu söyleyeceksiniz, ülkücü olduğunuzu söyleyeceksiniz. “Alparslan Türkeş’in mirasçısıyız” diyeceksiniz güzel bunu tartışmıyoruz. Bir taraftan PKK’nın siyasi uzantıları ile iş birliği yapan her fırsatta onlara destek çıkan parti ile çok çıkarcı bir şekilde ortaklık kuracaksınız. Bu anlaşılır bir şey değil. Seçmeninize ve vatandaşımıza bu çelişkiyi asla anlatamazsınız.

ÖNCEKİ HABERLER
Aytaç Arman kaç yaşında evlilikleri ikinci eşi Radife Baltaoğlu kimdir?
Aytaç Arman kaç yaşında evlilikleri ikinci eşi Radife Baltaoğlu kimdir?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Gözler TÜİK'te enflasyon rakamlarına dakikalar var
Gözler TÜİK'te enflasyon rakamlarına dakikalar var
Aytaç Arman kanser mi hastalığı ne Aytaç Arman oğlu kim?
Aytaç Arman kanser mi hastalığı ne Aytaç Arman oğlu kim?
4 Şubat evde bakım maaşı yatan iller TC ile isim sorgulama
4 Şubat evde bakım maaşı yatan iller TC ile isim sorgulama
İzmir futbolunu yasa boğan ölüm
İzmir futbolunu yasa boğan ölüm
Sarıgül'ün ardından Celal Doğan da DSP'ye geçti
Sarıgül'ün ardından Celal Doğan da DSP'ye geçti
Pentagon'dan Meksika sınırına ilave 3 bin 750 asker
Pentagon'dan Meksika sınırına ilave 3 bin 750 asker
Pentagon'dan Meksika sınırına ilave 3 bin 750 asker
Pentagon'dan Meksika sınırına ilave 3 bin 750 asker
Şenol Güneş'ten Tolgay Arslan için olay sözler!
Şenol Güneş'ten Tolgay Arslan için olay sözler!
Yorumlar 25 yorum