Mehmet Öz babasını anlattı: Kasırganın öfkesine sahipti

Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, geçtiğimiz gün İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede tedavi gören babası Mehmet Öz hakkında konuştu. dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'ün babası ünlü kalp cerrahı Mustafa Öz, hayatını kaybetti.

Mehmet Öz babasını anlattı: Kasırganın öfkesine sahipti - Sayfa 1

Kendisi gibi oğlunu da tıp dalında yetiştiren ve geliştiren Mustafa Öz, 94 yaşında hayatını kaybetti. Geçtiğimiz gün aldığı bu haberle yıkılan Mehmet Öz, babası için duygulandıran bir mesaj yayımladı. Mesajında, babasının hayatındaki en büyük başarısı olarak annesiyle evlenmesi olduğunu belirten Öz, son vedasını şöyle yaptı:

Mehmet Öz babasını anlattı: Kasırganın öfkesine sahipti - Sayfa 2

“Mustafa Öz, 4 Ekim 1925'te Konya yakınlarındaki yoksul bir tarım köyü olan Bozkır'da doğdu. Yaşadığı çevrede hiç kimsenin, ülkesinde ise pek az insanın hayal bile edemediği başarıları elde etmesine rağmen, kalbi bu küçük köyü hiç terk etmedi. Gelecek nesillerin gelişimine katkıda bulunmak adına öğrenciler için inşa ettiği binalarla köyüne hep geri döndü.

Mehmet Öz babasını anlattı: Kasırganın öfkesine sahipti - Sayfa 3

“Mustafa, eğitiminin her aşamasında burs kazanmıştır; bu, eğitimi alamayan, gelecek vaat eden öğrencilere destek vermenin önemini güçlendirmektedir.

Mehmet Öz babasını anlattı: Kasırganın öfkesine sahipti - Sayfa 4

“1950 yılında iyi derecelerle Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, Mehmet'in doğduğu 1960 yılında, ABD'nin Cleveland eyaletinde ki Western Reserve Üniversitesine kabul edildi. Seval'in doğduğu 1961 yılında Atlanta’da Emory Üniversitesi'nde kardiyotorasik eğitimi alarak göğüs ve kalp damar başasistanlığı yaptı. Nazlım’ın doğduğu 1967 yılında Wilmington, Delaware’de diğer doktorları eğitmeye başladı.