Mehmet Ali Alabora için yakalama kararı çıktı bakın şu anda nerede

Mehmet Ali Alabora için yakalama kararı çıktı bakın şu anda nerede

İSTANBUL'daki Gezi Parkı eylemlerinde ön safta yer alan oyuncu Mehmet Ali Alabora, için “tutuklamaya yönelik” yakalama kararı verildi. Ancak bu kararın yerine getirilmesi biraz sorun olacak.

Mehmet Ali Alabora için yakalama kararı çıktı bakın şu anda nerede - Sayfa 1

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın tutuklu bulunduğu Gezi Parkı eylemleriyle ilgili soruşturmada, yeni bir gelişme yaşandı. Başsavcılığın talebi üzerine, Gezi Parkı eylemlerine katılan oyuncu Mehmet Ali Alabora hakkında, nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Mehmet Ali Alabora için yakalama kararı çıktı bakın şu anda nerede - Sayfa 2

Başsavcılığın nöbetçi hakimliğe gönderdiği talep yazısında, Alabora'nın Gezi Parkı olayları sırasında Twitter hesabından, "Mesele sadece Gezi parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı?" şeklinde provokatif paylaşımlarda bulunduğu belirtilerek, bu konularla ilgili Alabora ve tutuklu şüpheli Mehmet Osman Kavala arasında telefon görüşmelerinin tespit edildiği kaydedildi.

Mehmet Ali Alabora için yakalama kararı çıktı bakın şu anda nerede - Sayfa 4

Yapılan araştırmada şüpheli Mehmet Ali Alabora'nın yurt dışında bulunduğu belirtilen yazıda, Alabora'nın eylemler ve olaylarda etkin rol aldığı hususunda, "hükümete yönelik darbeye teşebbüs" suçunu işlediğine dair yeterli ve somut delillerin mevcut olduğu kaydedildi.