BIST 1.314
DOLAR 7,88
EURO 9,33
ALTIN 478,60
POLİTİKA

Mehmet Ağar: "CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine yerleştirdiği militanları temizlemekle geçiyordu"

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar İstanbul Emniyet Müdürü olduğu dönemle ilgili şoke edecek iddialarda bulundu. Ağar, CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine militan yerleştirdiğini söyledi.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar'ın Sarıyer'deki programında konuşan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, "Türkiye'nin Batı'ya karşı kullanacağı argümanlar açısından ve Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü anlamında, işe bu yönü ile baktığınız vakit, bu ittifakı (Cumhur) güçlü şekilde savunmamız ve oylarımızla desteklememiz gerek." ifadelerini kullandı.

Ağar, İstanbul Emniyet Müdürü olduğu dönemle ilgili çok konuşulacak ifadeler kullandı. Ağar CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine militan yerleştirdiğini söyledi.

Kabus gibiydi İstanbul

Ağar, İstanbul'a 1979'da geldiğini, o dönemde CHP iktidarının yıkıldığını ve Adalet Partisi'nin azınlık hükümetinin geldiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Biz buraya geldik, günde 15 adam öldürülüyor. Geldik, İstanbul Emniyetini teslim aldık. Nezarette 1 kişi vardı, o da sağcı. İstanbul Emniyet Müdürü olduğum dönemde benim o zaman işte son CHP Belediyesi burada iş başındaydı. Kabus gibiydi İstanbul.

CHP İstanbul belediyesine militanlar yerleştiriyordu

Belediye hizmetleri yapılmaması bir yana, bizim günümüzün yarısını CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine yerleştirdiği militanları temizlemekle geçiyordu. Milletin, devletin kaynakları bankamatiklere, hiçbir iş güç yapmayan örgütlere kaynak aktarımıyla geçiyordu. Allah bize bir daha, bu tür bir CHP belediyesi dönemi yaşamayı nasip etmesin. Kabus gibi bir şeydi. Çöp temizliği yok, su yok, hizmet yok."

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar