HABER /  GÜNCEL

Meclis Başkanı ile yardımcısını 'masraf' ve 'sarhoş' kavgası

KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre birbirine girdi. Başkan, yardımcısı Töre'yi aşırı masraf yapmakla suçlarken, Töre ise Başkan Uluçay'ı Meclis'te sarhoş gezip açıklama yapmakla suçladı.

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre arasındaki kavgayı konuşuyor. Başkan Uluçay'ın "Töre'nin şoförünün günde yaklaşık 20 saat çalıştığı görülüyor. Bu kabul edilebilir değil" sözlerine, Zorlu Töre, "Başkan, Meclis'te sarhoş dolaşıyor. Açıklamaları da bundan" diye karşılık verdi.

ŞOFÖRÜ 20 SAAT ÇALIŞMIŞ GÖZÜKÜYOR... Kendisinin ise makam aracı yerine özel aracını kullandığını belirten Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC'de devlet televizyonu BRT'ye yaptığı açıklamada, Başkan Yardımcısı  Zorlu Töre'yi eleştirerek, "Başkan Yardımcısı Töre'nin şoförünün günde yaklaşık 20 saat çalıştığı görülüyor. Bu kabul edilebilir değil" dedi. Töre ile birkaç kez Divan'da harcamaları konusunu konuştuklarını belirten Uluçay şu suçlamayı yönetti:

KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay (sağda) ile Zorlu Töre (soldan ikinci) kavgası sertleşti.

10 BAKAN ve BENİM TOPLAM BENZİN GİDERİMİZ KADAR BENZİN YAKIYOR... "Kendisine özellikle hafta sonu araç kullanımına dikkat etmesi uyarısını yapmış olmamıza rağmen gerçekten ortalamanın üstünde bir benzin gideri var. Töre sadece ağustos ayında, 10 bakan ve Meclis Başkanı'nın toplam benzin giderine eşdeğer bir harcama yaptı. Bunu onaylamak mümkün değildir." 

SÜREKLİ İÇTİĞİ İÇİN SARHOŞ KONUŞUYOR... Teberrüken Uluçay'ın açıklamalarına eleştirilerine tepki gösteren Zorlu Töre ise "Uluçay'ın benimle ilgili açıklamaları doğru değildir. Ben çalıştığım için öyle görülüyor. Meclis'e gelmeden maaş alanlara neden sesi çıkmıyor? Meclis içerisini partizanca yönetiyor. Meclis Başkanlığı ve Özel Kalem odasına mini bar şeklinde buzdolabı aldılar. İçerisinde içkiler var. Sürekli içki içiliyor. İçmeden duramayan bir Meclis Başkanı var. Açıklamaları da bundan" karşılığını verdi.

BAŞKAN DA BAZI VEKİLLERDE MECLİS'TE SARHOŞ GEZİYOR... Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, sadece Meclis Başkanı'nın Meclis içerisinde alkol almadığını, bazı vekillerin de alkollü gezdiğini öne sürdü. Töre, Meclis'te alkol alınmaması ve 'sarhoş' gezilmemesi konusunu Meclis Divanı'nda da gündeme getirdiğini, konunun kapatılmak istendiğini öne sürdü.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay iktidar Cumhuriyetçi Türk Partisi, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ise ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi milletvekili.

ÖNCEKİ HABERLER
Yumurta fiyatları artacak mı? Üreticiden ürküten açıklama
Evde bakım maaşları ayın kaçında yatacak 3 Ekim 2018
Kayyum atanan HDP'li belediyelere seçimden sonra ne olacak?
Okuldan öğrencileri kaçıracaklardı! Veliler nöbette...
Eski Malezya Başbakanı Necip Rezak'ın eşi gözaltına alındı!
Kurban bayramı 2020 ne zaman hangi ayda başlıyor?
Yorumlar