Masterchef Türkiye kim elendi? Elemede Cemre ağladı 'gitmek istiyorum'

Masterchef'te kim elendi belli oldu, Yasin, Batuhan ve Cemre elemeye çıkmıştı, bomba isim veda etti.

Masterchef'te kim elendi sorusunun yanıtı kırmızı takımdan çıktı. İlk kez bir takımın tamamı elemeye kaldı. Masterchef eleme yemeği tadımında Mehmet şef çatalarını masaya fırlattı. Elemeye damga vuran gözyaşlarıyla Cemre Uyanık oldu. Peki Masterchef Türkiye'den kim gitti, işte elemede yaşananlar:

Masterchef Türkiye yarışmasında birinci ve ikinci dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kaybetmiş ve Yasin ile Cemre eleme potasına gitmişti. Son dokunulmazlık oyununda şefler japon mutfağı seçti. Bu kırmızı takıma atılan son gol oldu. Zira hem üç kişiydiler hem de 4 kişi yarışan mavi takımın kaptanı Alican bir suşi ustasıydı. Sonuç beklendiği gibi oldu, mavi takım rahat bir galibiyet elde etti. Böylece kırmızı takımın son üyesi Batuhan da eleme potasına düştü.

Eleme yemeği
Kırmızılılar takımca çıktıkları elemede Kilis Pie yemeğini yaptılar. Yemeği şef Somer Sivrioğlu hazırladı. Yarışmacılara bu yemeği yapmaları için 1 saat süre verildi. Yemeği üç yarışmacı da verilen sürede tamamladı. Ancak 2 yarışmacının yemeği Somer Şef'in yemeğine görüntü olarak pek benzemiyordu.

Mehmet Yalçınkaya çatalını fırlattı
Eleme yemeğinde Batuhan ve Yasin patates püresinde sıkıntı yaşadı. Tadım sırasında da şefler bu noktaya dikkat çekti. Cemre'nin yemeği ise bu noktada tam istenen gibiydi. Mehmet Yalçınkaya Cemre'nin yemeği tattıktan sonra çatalını masaya fırlattı.