Mankeni bayıltıp kaçırdı! İnternetten satmakla tehdit etti

İngiliz model Chloe Ayling'i moda çekimi vadiyle kandırıp İtalya'ya götüren ve orada uyuşturucu vererek bayıltıp, çırılçıplak bir bavulun içine koyarak kaçıran Lucasz Herba, 17 yıl hapis cezası aldı.

İNGİLİZ bir modeli moda çekimi vaadiyle kandırıp İtalya'ya getirdikten sonra uyuşturup seyahat çantasına koyarak kaçırmak ve internetten seks kölesi olarak satmakla tehdit etmekle suçlanan Polonyalı erkek, İtalyan yargısı tarafından 16 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kaçıranla kaçırılanın karşılıklı suçlamalarıyla gündem olan davada, Chloe Ayling kendisini kaçıran Lucasz Herba'nın yaklaşık 17 yıl hapse çarptırılmasıyla suçsuzluğunun ispatlanmasının ardından ferahladığını belirtti.

Temmuz 2017'deki vakada, Ayling'in anlatımına göre, Herba kendisini moda fotoğrafçısı olarak tanıttığı ve moda çekimi vaadiyle Milano'ya getirdiği modeli stüdyoda ketamin vererek bayılttıktan sonra çırılçıplak soyarak bağlamış ve bir seyahat çantasına koymuştu.

6 GÜN SONRA SERBEST BIRAKTI... Bavulu otomobilin arkasına atıp Torino'nun kırsalında bir çiftliğe taşıyan Herba, Ayling'e, Siyah Ölüm çetesinden olduğunu iddia etmiş, serbest bırakmak için 300 bin euro fidye talep etmek, internet üzerinden Suudi zenginlerine seks kölesi olarak satmakla tehdit etmek gibi her türlü baskı ve tacizde bulunmuştu.

Ancak Ayling'in Herba'ya işbirliği izlenimi vermek için birlikte ayakkabı alışverişine çıktığından söz etmesi kafaları karıştırmıştı.