BIST 1.112
DOLAR 7,57
EURO 8,98
ALTIN 474,81
MEDYA

Mahsun Kırmızıgül'den Vezir Parmağı filmiyle ilgili suçlamalara yanıt

Vezir Parmağı filmi ile ilgili atılan iftiralar ve yapılan karalamalara Mahsun Kırmızıgül'den cevap...

Son filmi Vezir Parmağı iki ilçede belediye başkanlarınca yasaklanan Mahsun Kırmızıgül paylaştığı bir videoyla sessizliğini bozdu, hakkındaki suçlamalara yanıt verdi. İşte ünlü sanatçının açıklaması:

"Böyle bir itiraf olabilir mi?"

Bildiğiniz gibi son filmim olan Vezir Parmağı ve şahsım hakkında birkaç aydır oldukça fazla iftira ve asılsız karalamalar yapılıyor. Film vizyona girmeden, filmin Osmanlı’yı ve Müslümanlığı kötülediğini belirten bu karalamalar, filmin vizyona girmesi ile alınan her biletin PKK’ya ve dolayısı ile bu ülkeye kurşun olarak döneceği yönünde bir algıya dönüştürüldü. Böyle bir yalan ve iftira olabilir mi?

"PKK'sı, IŞİD'i, FETÖ'sü...Tüm terör örgütlerini her zaman kınadım"

Oysa ben her zaman PKK’sı, Işid’i, Fetö’sü, tüm terör örgütlerini her zaman kınadım lanetledim. Öldüren kim olursa olsun hep karşısında durdum. Ben 20 yıl boyunca olağan üstü hal bölgesinde silahların gölgesinde kalan Diyarbakır’da büyüdüm. Yıllar yılı şarkılarımda, türkülerimde ve sinema filmlerimde daima “kardeşlik”ten, “barış”tan söz ettim. Filmlerimde batı ile doğu arasında bir gönül köprüsü kurdum.

Osmanlı'yı rencide edecek hiçbir proje yapmadım

Osmanlı’yı ve ecdadımızı rencide edecek hiçbir proje yapmadım, yapmayı da düşünmem bile. Elhamdülillah Müslümanım ve bunun gereklerini ve Allah’ıma karşı olan sorumluluklarımı kendi özelimde yaşıyorum. Ben inançlı biriyim. Ben hiçbir filmimde dinimizi karalamadım, karalamamda.

Lütfen eliniz vidacınıza koyun. Sizce bana atılan iftiraların yüzde biri doğru olsaydı başta iki güzel evladımın, anamın, ailemin, yüzüne bakabilir miydim? Bu ülkenin her bölgesinde beni seven insanların arasında yaşayabilir miydim?

Oysa ben bu topraklarda doğmuş olmaktan gurur duyan, sahip olduklarım için her zaman Allah’a şükreden insanım. Boşuna uğraşmasınlar hiç kimse benden ırkçı ve kötü bir adam çıkartamaz. Şunu unutmayın ben ölünceye kadar hep insanların birlik ve beraberliğinden yana, barışından yana olacağım. Bu ülkenin uygar, çağdaş, refah dolu özgür bir ülke olması için kendimce elimden gelenin en iyisini yapacağım.

"15 Temmuz felaketinden sonra..."

Vezir Parmağı'na gelecek olursak, sadece şunu bilmenizi istiyorum. 15 Temmuz felaketinden sonra kimseler bir yere yatırım yapmazken, ben ülkemizin en zor zamanlarında hayat devam etsin, insanlar korkup evlerine kapanması, bir parçada olsa yüzlerinizi güldürebileyim diye Vezir Parmağı filmini yaptım. Bu filmi yaparken tek isteğim, Tosun Paşa – Şekerpare - Yedi kocalı Hürmüz kıvamında bir film yapmak, Ertem Eğilmez gibi büyük hocaların izinden gitmekti. Ortaya çıkan Vezir Parmağı filmimizi her izlediğimde, iyi ki de böyle düşünmüşüm diyorum. Bu filmi izlediğinizde, o filmlerin kıvamında bir gülümseme hissederseniz ne mutlu bana…

"Bana vatan haini diyenler alçaktır"

Şimdi diyecekler ki filmi DİYECEKLER Kİ FİLMİ İZLENSİN DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR. Bu açıklamayı niye yapıyorum biliyor musunuz? Hak etmediği halde filmimize +15 yaş sınırı koyuldu. Filmimizin reklamı için asılan afişlerimiz yasaklanıp kaldırıldı ve bazı belediyeler tarafından maalesef çağ dışı olan sansür ve gösterim yasağı getirildi. Ve her türlü iftira ve karalama kampanyaları yapıldı. Ve bana 'vatan haini' denildi. Bana bunu diyenler alçaktır. Bana bu iftiraları atan ahlaksızlara, namussuzlara ve şerefsizlere inat bundan sonrada yapacağım filmlerle, projelerle bu ülkeye katkı sunmaya devam edeceğim.

Bizler dünyanın en güzel ülkesine sahibiz. Bu ülkenin her bölgesinde dostlarım var, sevenlerim var, izim var. Bana bu haksızlığı yapanlar kalbimde kapanması zor yaralar açtılar. Hele hele içinizde bu yalanlara inananların olması inanın kalbimi çok yaraladı. Bana bu kötülüğü yapanların tamamını, ilahi adalete inanan biri olarak, Allah’a havale ediyorum.

Hepinizi çok seviyorum, sevgiyle kalın.

Sitene Ekle
Yorumlar 6 yorum