BIST 8.066
DOLAR 28,87
EURO 31,42
ALTIN 1.919,88
HABER /  GÜNCEL

Lisede skandal okul müdürünü o iddialar yaktı!

KONYA'da bir lisede iki kız öğrenci rehber öğretmenine okul müdürünün kendilerini taciz ettiğini anlattı. Tututklanan okul müdürü bakın kendini nasıl savundu?

Abone ol

KONYA'da bir lisede taciz skandalı yaşandı. Okul müdürünün kendilerini taciz etiğini iddia eden öğrenciler odadaki konuşmayı da kaydettiklerini söylediler.

Suçlamaları kabul etmeyen müdürün son dönemlerde ise zaman zaman evine gitmeyip, gece okulda kaldığı ileri sürüldü.

Ilgın İlçesi'ndeki bir lisede öğrenim gören iki kız öğrenci, okulun rehber öğretmenine gidip, evli 3 çocuk babası olan okul müdürü Y.E.'nin, kendilerine spor salonunda öpüp, sarıldığını iddia etti. Yine okul müdürünün makam odasına çağırıp, kapıyı kilitlediği ve orada da tacizde bulunduğunu ileri süren öğrenciler, odadaki konuşmayı da kaydettiklerini belirtti. Bunun üzerine rehber öğretmen durumu polis ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdi.

Açılan soruşma kapsamında geçen 14 Nisan Cuma günü gözaltına alınan Y.E., çıkarıldığı mahkemece 'Çocuğa cinsel istismar' suçundan tutuklandı. Suçlamaları kabul etmeyen Y.E.'nin ifadesinde, kız öğrencilere öğretmen şefkatiyle yaklaştığını söylediği belirtildi. Y.E.'nin son dönemlerde ise zaman zaman evine gitmeyip, gece okulda kaldığı ileri sürüldü.

Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, olayla ilgili idari soruşturma başlattı.