Kürt illeri referandum sonuçları bomba! Kimse beklemiyordu

Kürtlerin yoğunlukta olduğu seçim bölgelerinde ilk sonuçlar gelmeye başladı. Diyarbakır, Şanlıurfa, Siirt'deki referandumda kullanılan oylara göre Kürtler evet mi hayır mı dedi?

DİYARBAKIR başka olmak üzere Hakkari, Şırnak, Mardin, Siirt, muş, Bingöl, Urfa, Adıyaman, Iğdır, Bingöl ve Van gibi Kürtlerin yoğun olduğu illerden gelen referandum sonuçları bomba. 16 Nisan anayasa referandumunda Kürt seçmenin oyu merak konusuydu. HDP'nin hayır için çalıştığı bölgeden sürpriz sonuçlar geliyor. Kürt seçmenin yoğunlukta olduğu illerden ulaşan seçim sonuçlarına göre EVET oy oranı beklenenden daha yüksek. Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak'ta ise hayır oyları tahmin edildiği gibi fark atıyor. İşte Kürtlerin yoğun olduğu illerdeki 2017 yılı anayasa referandumu sonuçları.

Diyarbakır referandum sonuçları beklendiği gibi geldi. Hayır oylarının önde olduğu Diyarbakır'da evet ise tahminlerden daha yüksek oranda oldu. Urfa'da evet oyları fark atarken, Tunceli'de ise hayır oyları ezici oldu. Hakkari ve Şırnak illerindeki hayır oyları da tahmin edildiği gibi yüksek oldu.