BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55

Kural hatası mı var? Erman Toroğlu'ndan penaltı yorumu!

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Takım Oyunu programında Fenerbahçe ile Kasımpaşa arasındaki maçı değerlendirdi.

- İlk 20 dakikada maçın gidişine göre Kasımpaşalı oyuncular, 'Biz bu maçı rahat alırız' dediler. Takımdan kopup kendi bireysel özelliklerini göstermeye çalıştılar. Çok iyi topçu dediğiniz, 5 kişiyi geçip gol atmaya çalışan oyuncu, Trezeguet. Unuttular Fenerbahçe ile oynadılar. Karşınızda ismi olan, büyük bir takım var. Şımarıklık yaparsanız cezayı keserler. Nitekim kestiler.

- Uzun zamandır görmediğim, göremediğim bir oyuncu, çok iyi top oynuyor, Mehmet Ekici. Uzun zamandır sahada görmediğim, bir türlü oynamayan Ekici'yi futbol oynarken gördüm.

- Benim sinirlendiğim bir olay var. Yorum yapan eski hakemler, insanın aklıyla dalga geçiyorlar. Bu tip pozisyonlar oluyor. Bilmemek var, yarım bilmek var, bir de bilmeyip biliyorum diye yorum yapmak var. Ben bilmiyorum demiştim. Bakıyorum, 1000 tane 1000 tane yorum geliyor. FIFA şöyle böyle demiş.

"KARARI ANLAMADIM" - Penaltı ihlalinde, top kaleciden dönünce, penaltıyı atan oyuncunun arkadaşı, 'İşte önde olursaymış, avantaj sağlarsaymış.' Ne kadar önde, 3 metre. 2.85 olmaz, elbise mi prova yapıyorsun. Bu pozisyon gri değil, penaltı yok mu var mı, gri pozisyon. Alan ihlalleri net. Penaltıyı Kasımpaşalı futbolcu atıyor, kaleci kurtarıyor, o top geriye gelirken penaltıyı atan oyuncu tam topa vururken en az benim saydığım 6-7 oyuncu ihlal ediyorlar. İki takımdan da ama. Beyazlı biraz daha önde, ihlali yapan Fenerbahçelilere göre. Geliyor ayağını koyuyor, golü atıyor. Hakem duruyor, VAR'a gidiyor. VAR'da bakıyorlar, geliyor, golü iptal ediyor. Endirekt vuruş veriyor. Neye göre veriyor, onu anlamadım.