Küçük yara deyip önemsemedi parmaklarının kesilmesi ile karşı karşıya kaldı

ÇİN'in Hubei kentinde yaşayan bir kadın, elindeki ufak yarayı önemsemeyince neredeyse tüm parmaklarından olacaktı. 8 parmağı kangren olan kadın tedavi altına alındı.

Ev ödevini yaptığı sırada elinde elinde yara oluşan 53 yaşındaki kadının hayat beklenmedik bir şekilde neredeyse kabusa dödü. Çin'in Hubei kentinde yaşanan Zang, elinde oluşan küçük yarayı önemsemeyerek doktora gitmedi.

Ancak iki gün içinde yara yayılarak tüm parmakları sardı. Parmaklarında morarma ile talaşa kapılan kadın soluğu hastanede aldı. Çinli kadın, doktorlardan morlukların ve çürümenin oluştuğu 8 parmağında birden kangren meydana geldiğini öğrendi.

Parmaklarının siyah renge bürünmesinin yanı sıra, Zang'ın ellerinde yoğun kaşıntı, kuruluk, hissizlik oluştuğu belirtildi. Hastanede yapılan tedavi sonrası kadını ellerinde oluşan belirtiler ortadan kalktı ve iyileşme sürecine girdi. Doktorlar, bu tip benzeri belirtilerin görülmesi halinde acilen tıbbı yardım istenmesi gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

Kangren hastalığı, genellikle yaralanma veya enfeksiyon sonucunda bir uzuva veya organa yeterli miktarda kan akışının sağlanamamasıyla oluşmaktadır. Çoğunlukla el ve ayak parmaklarında ve diğer uzuvları etkilediğini bilinen kangren, vücudun içerisinde de meydana gelerek, organlara ve kaslara zarar verebilmekte.