BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93

Kovid-19 Konya'da çok arttı! Belediye Başkanı'ndan sıradışı yöntem

KONYA'da koronovirüs vaka sayısının artışını durdurmak için belediye başkanı sıradışı bir yola başvurdu.

KONYA koronavirüs vaka sayısının en çok arttığı iller listesinde bulunuyor. Buna karşın kimse maske ve mesafe kuralına uymuyor. Vaka artışlarını kontrol etmekte zorlanan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay sıradışı bir yönteme başvurmak durumunda kaldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Atay, Alaaddin Tepesi civarında yoğun olarak kullanılan bir otobüs durağındaki dijital ekran üzerinden canlı bağlantı yaptı. Durakta bekleyen ve o civardan geçen vatandaşlara seslenen Atay, maske takmayan veya uygun şekilde kullanmayan vatandaşları uyardı.

Altay, koronavirüse karşı hep birlikte daha duyarlı şekilde mücadele edilmesi gerektiğini hatırlatarak, "Canlı yayın sistemi kurarak otobüs duraklarında başlattığımız teknolojik hizmet bu alanda ülkemizde bir ilk. Pandemi sürecinde koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için her türlü imkanı kullanmaya devam edeceğiz. Koronavirüs belasından kurtulmak, salgının artış hızını kesmek için gereken her imkanı seferber ediyoruz. Bu salgından kurtulup eski rahat günlerimize elbet döneceğiz. Vatandaşlarımızın bu süreçte sabırlı olmalarını ve kurallara uymalarını rica ediyorum." ifadelerini kulandı.

Altay'ı otobüs durağındaki ekranda gören vatandaşlar ilk anda şaşkınlıklarını gizleyemezken, uygulamayı beğendiklerini ve maske, sosyal mesafe kuralına uyacaklarını edeceklerini ifade etti.