BIST 1.527
DOLAR 7,28
EURO 8,77
ALTIN 403,83

Koronavirüsün başkenti Wuhan'da karantina bitti herkes sokakta

Dünyayı kasıp kavuran koravirüsün ilk çıktığı yer olan Çin'in Wuhan kentindeki karantina sona erdi. Koronavirüs salgınını durduran Vuhanlılar evlerinden çıktı, sarılmaları hasret gidermeleri objektiflere böyle yansıdı...

Çin'in Vuhan kentindeki hayvan pazarından başlayıp dünyaya kıyamet senaryosu yaşatan koronavirüs (kovid-19), Çin'de etkisini bir hayli azaltmaya başladı. Son olarak Çinli yetkililer 76 günlük Vuhan kentindeki karantinanın sona erdiğini, bölgede yaşayanların izin almadan kentten çıkabileceklerini duyurdu. Salgının sembolü olan Vuhan kenti karantinadan kurtulmuş olsada Koronavirüs, Dünya'nın sorunu haline geldi. En çok vakaların görüldüğü ülkeler; İspanya, İtalya, ABD oldu. Salgının Türkiye ayağında da vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte Çinli yetkililerin Vuhan kenti hakkındaki kararı..

Vuhan'da karantina esnetiliyor

Çin'de koronavirüsten toplam hayatını kaybeden sayısı 3 bin 33 olurken Yetkililer, 11 milyon nüfuslu Vuhan'da yaşayanların kentten izin almadan çıkabileceklerini açıkladı.

Okullar henüz açılmayacak

Kısıtlamaların tamamen kaldırılmadığını ifade eden yetkililer, okulların henüz açılmayacağını, bununla ilgili kararın daha sonra verileceğini belirtti.

Ocak ayından beri ilk defa ölüm yaşanmadı

Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, ülkedeki Kovid-19 vakalarının sayılmaya başlandığı ocak ayından bu yana bugün ilk defa hiçbir ölümün yaşanmadığı bildirilmişti.