Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü

Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü

KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde; gasp, hırsızlık ve yağma suçlarından 20 kaydı bulunan Ş.P., otomobil gasp etmeye çalışırken polisle girdiği çatışmada yaşamını yitirdi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı
Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü - Sayfa 1

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde; gasp, hırsızlık ve yağma suçlarından aranması olan şahıs, dur ihtarına ateş açarak bir aracı gasp etmeye çalıştığı sırada, polis ekiplerinin açtığı ateş ile vurularak hayatını kaybetti.

Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü - Sayfa 2

Gebze’de çok sayıda suçtan aranması olan 36 yaşındaki şahıs, 'dur' ihtarına ateş ederek karşılık verdiği polis ekiplerince vurularak etkisiz hale getirildi. Gebze Mimar Sinan Mahallesi 6. Sokak üzerinde meydana gelen olayda; gasp, hırsızlık ve yağma suçlarından 20’ye yakın kaydı olan Şükrü Polat’ın (36) evine gittiğini tespit eden polis ekipleri takip başlattı. Polis ekiplerinin takibi sırasında 'dur' ihtarına uymayan Polat ise taşıdığı silahla polise ateş ederek kaçmaya başladı. Kaçma sırasında elindeki silahla 3 aracı gasp eden Polat, evinin olduğu mahalledeki 6. Sokak üzerinde bir başka otomobili gasp etmek istedi. Takibi sürdüren polis ekiplerinin havaya ateş açarak 'dur' uyarısı yapması sonrasında Polat, silahını polis ekiplerine çevirdi. Silahın kendilerine çevrildiğini gören polis ekiplerinin açtığı ateş sonrasında Polat, vücuduna isabet eden kurşunla kanlar içinde yerde kaldı.

Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü - Sayfa 3

Vurulan şüpheli olay yerinde öldü, polisler hakkında işlem başlatıldı

Polat’ın kanlar içinde yerde kaldığını gören polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak olay yerine sağlık ekiplerini çağırdı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Polat’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Polat’ın cesedi olay yeri incelemesinin ardından otopsi işlemleri için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Polat’ın cenazesinin işlemleri tamamlanması sonrası toprağa verilmesi beklenirken, Polat’a ateş açan polisler hakkında ise tahkikat başlatıldı.

Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü - Sayfa 4

“Gereken mercilerin olayı aydınlatmasını istirham ediyorum”

Kovalamaca sonrasında vurulan oğlunun öldüğünü öğrenen baba Kemal Polat ise polisin uyarı ateşi açmadığını iddia ederek yaşanan olayın aydınlatılması gerektiğini söyledi. Polat, “Oğlum kaçaktı eve gelmiyordu. Mimar Sinan Camisi önünde kovalamaca ile, polisin peşine koşması nedeniyle kaçıyor. Kaçtığı anda bir arabaya binerken, koluna bacağına ateş etmeden, direk kafadan vurup düşürüyorlar. Daha sonra hastaneye kaldırılıyor. Ben duydum olay yerine geldim. Beni olay yerine sokmadılar. Direk hastaneye gittim. Gereken mercilerin olayın üzerine düşerekten olayı aydınlatmasını istirham ediyorum” dedi.