BIST 1.115
DOLAR 7,29
EURO 8,59
ALTIN 453,72

Kızılay'dan Sakaryalılara uyarı! Dışarı çıkmayın kapı ve pencereleri kapatın

İhlas Haber Ajansı

SAKARYA'da meydana gelen havai fişek fabrikasındaki patlamada kıyamet senaryosu yaşandı... Kızılay'dan Sakaryalılara acil uyarı: "Dışarı çıkmayın, kapı ve pencerelerinizi açmayın..."

Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama sonrası geniş alanda duyulan patlama sesi nedeniyle insanlar sokağa dökülürken Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından içeride 189 çalışanın olduğu belirtildi. Kızılay, acil koduyla uyarı geçip Sakaryalılara 'zehirli gaz' konusunda uyardı: "Dışarı çıkmayın, kapı ve pencerelerinizi açmayın". Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla, İçişleri, Sağlık ve Aile Bakanı Sakarya'ya gitti.

İşte o korku dolu anlar

 Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ilk olarak objektiflere bu kareler yansıdı.

Sakın dışarı çıkmayın, pencereleri açmayın!

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, yaptığı son dakika açıklamasında 'zehirli gaz' uyarısı yaptı. Kınık, "Patlamanın yaşandığı bölgeye yakın yerleşim yerlerindeki insanların evlerine girip kapı ve pencerelerini kapatarak dumanı solunmaması gerekiyor. Yoğun duman varsa kapı eşiklerine ıslak havlu koyulabilir. Kimyasal olarak sağlığı olumsuz etkileyebilecek bir gaz" dedi.

Meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla, İçişleri Bakanı Soylu, Sağlık Bakanı Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, patlamaya ilişkin inceleme için bölgeye ulaştı.