Kıyamet Günü neler olacak? Okuyunca tüyleriniz ürperecek

Kıyamet Günü neler olacak? Okuyunca tüyleriniz ürperecek

Kıyamet; dünyanın sonu geldiği zaman meydana gelecek olayları anlatmak için kullanılır . Aynı zamanda Allah’ın emriyle kainat düzeninin bozulması ve her şeyin yeniden yaratılması demektir. Peki Kıyamet ne zaman kopacak? Kıyamet günü neler olacak?

Kıyamet Günü neler olacak? Okuyunca tüyleriniz ürperecek - Sayfa 1

Kıyamet; dünyanın sonu geldiği zaman meydana gelecek olayları anlatmak için kullanılır . Aynı zamanda Allah’ın emriyle kainat düzeninin bozulması ve her şeyin yeniden yaratılması demektir. Peki Kıyamet ne zaman kopacak? Kıyamet günü neler olacak? "Kıyamet; dünyanın sonu geldiği zaman meydana gelecek olayları anlatmak için kullanılır . Aynı zamanda Allah’ın emriyle kainat düzeninin bozulması ve her şeyin yeniden yaratılması demektir. Peki Kıyamet ne zaman kopacak? Kıyamet günü neler olacak? "

Kıyamet Günü neler olacak? Okuyunca tüyleriniz ürperecek - Sayfa 2

"Ebu Hureyre'nin (ra.) Hadis'inde der ki; ''Şeytan ve ordusu kaçışıp etrafa dağılacaklar. Saklanmaya çalışacaklar! Ve Kuran'da der ki; 'O gün kimseye saklanacak yer yoktur'."

Kıyamet Günü neler olacak? Okuyunca tüyleriniz ürperecek - Sayfa 3

İnsanlar başlarını göğe kaldıracaklar ve gördükleri siyah ve yağlı bir gökyüzü olacak. Gökyüzünde gördükleri parça parça etrafa dağılacak, yer yüzü parçalanacak.

Kıyamet Günü neler olacak? Okuyunca tüyleriniz ürperecek - Sayfa 4

Kıyamet günü okyanus yanacak ve buharlaşacak... Yıldızlar sönüp yeryüzüne çarpacaklar. Ve her yer kapkaranlık olacak!