HABER /  GÜNCEL

Kısa dönem askerlik mi geliyor! Flaş iddiaya yanıt

Meslek yüksek okulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun gündeme geleceği iddialarına yalanlama geldi. Meslek eğitimini daha cazip hale getirmek için "meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik" konusunun gündeme alınacağı iddia edilmişti.

Meslek yüksek okulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun gündeme geleceği iddialarına yalanlama geldi. Meslek eğitimini daha cazip hale getirmek için "meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik" konusunun gündeme alınacağı iddia edilmişti. 

Mevcut düzenlemede, lisans mezunları altı ay askerlik yapıyor. Meslek yüksekokulu mezunlarının ise askerlik süresi 12 ay.

BAŞVURULAR 18 MART'TA: Öte yandan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, askeri aday belirleme sınavının 18 Mart 2018'de yapılacağını başvuruların ise yarın başlayacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Dış kaynaktan acil ihtiyacımızı karşılamak amacıyla 2018 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığımız için 2 bin 427 subay, 2 bin 657 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız için 693 subay, 836 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığımız için 341 subay, bin 899 astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığımız için ise 300 subay, 600 astsubay olmak üzere toplam 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubayımızın yetiştirilmesi planlanmaktadır" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar bugün ne kadar 8 Ocak 2018 dolar fiyatı
Kadın 11.bölüm fragmanı Bahar şimdi ne yapacak?
PKK'da yaprak dökümü! Birer birer kaçıyorlar
Murat Hazinedar'ın asıl suçu neydi biliyor musunuz?
KKTC seçim sonuçları Kıbrıs'da başbakan kim oldu?
Şeb-i Arus nedir Mevlana Haftası Şeb-i Arus ne zaman?
Yorumlar 9 yorum