HABER /  DÜNYA

Kırım'da büyük patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var

KIRIM 'da bir okulda büyük bir patlama meydana deldi. Patlamanın önce gaz sıkışması olduğu sanılmıştı ancak olay terör saldırısı çıktı. Saldırıda 18 kişi hayatını kaybederken yaklaşık 50 kişi de yaralandı. Ölü sayısı giderek artıyor. Ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

Kırım'da bulunan Kerç kentindeki bir okulda patlama meydana geldi. Patlama sonucu 18 kişinin yaşamını yitirdiği ve 50 kişinin yaralandığı belirtildi. Patlamadan etkilenenlerin ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

Rusya Ulusal Anti-Terör ekipleri, şu an için tam olarak belirlenemeyen bir patlayıcı cihazın infilak etmesi sonucu olayın meydana geldiğini açıkladı.

RUS BASINI SİLAHLI BİR KİŞİNİN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI: Öte yandan Rus basını saldırganın birden fazla olmadığını öne sürerek silahlı bir gencin fotoğrafını paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre, silahlı kişi saldırının ardından okulun ikinci katında intihar etti. Saldırganın 2000 doğumlu Vladislav R. olduğu öne sürüldü.

OKULDA SİLAH SESLERİ: Olayın ardından ilk yapılan açıklamalarda, patlamanın gaz sıkışması nedeniyle gerçekleştiği belirtilmişti. Ancak terör saldırısı çıktı.İki görgü tanığına dayandırılan haberde patlamanın gerçekleştiği sırada silahlı çatışma yaşandığı aktarıldı.Çok sayıda silahlı ve maskeli kişilerin binanın içinde ve etrafında bulunduğu ve öğrencilere ateş açtığı iddia edildi.

ÖNÜNE GELENE ATEŞ AÇTI: Okuldaki öğretmenlerden biri. "Bir patlama oldu ve tüm camlar kırıldı. İnsanlar sağa sola koşuşturmaya başladı. Silahlı adamlar sınıfalara girip insanların üzerine ateş açtılar." Bir başka görgü tanığı ise "Çok fazla kişiydiler ama kişi vardı söyleyemem. Öğrenci öğretmen demeden yollarına çıkan herkese ateş ettiler" dedi.

PATLAMA KANTİNDE MEYDANA GELDİ: Yetkililer, patlama bilançosunun bu kadar ağır olmasının nedeninin patlamanın okulun kantininde meydana gelmesi olduğunu belirtti.

PUTİN'DEN TALİMAT: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, güvenlik güçlerini patlamanın nedeninin ortaya çıkarılması için görevlendirdi. Rusya, patlamanın sebebinin parça tesirli bir bomba olduğunu ve bunun terör saldırısı olduğunu açıkladı.

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ: Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, facianın ardından Kerç’te 3 günlük yas ilan edildiğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yer: Kastamonu! Anne ve baba öz çocuklarına tecavüz ettiler!
TRT1 yayın akışı 17 Ekim program listesi (Diriliş bugün var mı)
Aykut Kocaman'dan sürpriz teklife olumsuz yanıt
Erdoğan'dan Moldova'ya FETÖ uyarısı
'Karım kayboldu' diye polise gitti, kurnazlığı elinde patladı
A101 12 Aralık aktüel kataloğ ürünleri tam indirim listesi
Yorumlar 10 yorum