Kilo vermenize yardımcı olacak 7 süper yiyecek

Yemek yemek her zaman kilo aldırmaz. Hatta ne yiyeceğinizi iyi bilirseniz kilo vermeniz bile mümkündür. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek süper yiyecekler…

Siyah fasulye Bir fincan siyah fasulye 15 gram doyurucu proteinle doldurur ve kırmızı et gibi diğer protein kaynaklarında bulunan doymuş yağları içermez. Bu nedenle diyetinizde bol bol tüketebilirsiniz.

Yulaf Yulaflar lif bakımından zengindir, bu yüzden bir porsiyon gün boyunca kendinizi dolu hissetmenize yardımcı olabilir. Sadece yarım bardak yulaf, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakan sağlıklı bir karbonhidrat olan 4,6 gram dayanıklı nişasta içerir.

Avokado Doğru yağ oldukları sürece yağları tüketmekten korkmanın bir anlamı yoktur. Avokadoların sağlıklı tekli doymamış yağları içindeki bir bileşik olan oleik asit, vücudunuzu her açıdan doyurur. Bu kremalı meyve ayrıca lif ve protein ile doludur.

Somon Somon gibi protein kaynakları yağ eklemeden kendinizi doygun hissetmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, 18 ila 50 yaş arasındaki kadınların yüzde 50'si, bu gerekli besin maddelerinden yeterince yararlanmamaktadır.