BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
GÜNCEL

Kılıçdaroğlu bugün nerede 18. güne AK Parti'ye taziyeyle başladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Sakarya Dörtyol'da. Adalet Yürüyüşü 18'nci gününe Kılıçdaroğlu AK Parti'ye taziyede bulunarak başladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşünün 18. gününe Sakarya Dörtyol mevkisinden başladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşün 18. gününe başlamadan basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu teröre karşı olduklarını ifade edip, terörün hedefi olan iki AK Partili yöneticinin ailelerine başsağlığı diledi. Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "2 Temmuz Sivas Katliamı'nda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımı rahmetle anıyorum. Adalet arayışları hala devam ediyor. Bizim bu adalet yürüyüşünün ne kadar anlamlı olduğunu gösteren temel göstergelerden birisidir. Bu bağlamda hiç kimsenin inancından kimliğinden siyasi görüşünden ötürü suçlanmaması, kriminalize edilmemesi bizim en büyük arzumuzdur. İnsanı düşünceleriyle ve fikirleriyle kabul edip baş tacı etmek zorundayız. Onlar ne zaman düşüncelerini açıklarlarsa o düşüncelere hepimiz ortaklaşa saygı göstermeliyiz. Farklı düşüncelere sahip olabiliriz ama birlikte yaşama irademizi her zaman ortaya koymalıyız" şeklinde konuştu.

TAŞERONA KADRO İÇİN YÜRÜYORUZ

Kılıçdaroğlu, dün yürüyüşe katılan taşeron işçilerinin kadro taleplerini hatırlatarak 1 milyonu aşkın taşeron işçisinin kadro taleplerinin karşılanması temennisinde bulundu.
Adalet çağrılarının devam edeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Sevgili Peygamberimizin şöyle bir hadis-i şerifi var, Bir gün adaletli davranmak, altmış yıllık ibadetten üstündür. Biz bir gün bile değil hepimiz adaletli davranalım diye yürüyoruz. Bize destek veren tüm yurttaşlar adaletli bir yönetim istiyor. Adaletli bir devlet istiyoruz. Adaletli bir toplum istiyoruz. Adaletin egemen olduğu ve hepimizin de rahalıkla konuşabildiği düşüncelerini ifade edebildiği, düşünceleri ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Umuyorum bizim adalet yürüyüşümüze, ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar" ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle