BIST 1.433
DOLAR 8,30
EURO 10,02
ALTIN 485,03
GÜNCEL

Kıdem tazminatlarını alamayan işçilerden kasa kilitleme eylemi!

Migros'un satın aldığı Uyum ve Makro Market mağazalarında çalışan yaklaşık 1500 işçinin işine son verilirken, hak ettikleri kıdem tazminatlarının ödenmediği iddia edildi. Kıdem tazminatı ödenmeyen eski işçiler yeni işçilerin de desteğiyle kasa kilitleme eylemi yaptı.

Dev mağaza zincirinde çalışan ve bir kaç ay önce işlerine son verilen yaklaşık 1500 işçi kıdem tazminatlarının ödenmediğini iddia ederek eylem yaptı. Kıdem tazminatı ödenmeyen eski işçiler yeni işçilerin de desteğiyle kasaları kilitledi. Uzun bir süre mağazanın kasalarında işlem yapılamadı. Eylem sırasında alış veriş yapan vatandaşlar ödeme yapamadığı için kasa önlerinde metrelerce kuyruk oluştu.

Tazminatlarını alamadıkları için kasa kilitleme eylemi yaptıklarını söyleyen Hakan Özkan, "Bundan 4 ay önce İstanbul'un bütün mağazalarını kapattılar. İstanbul'da 1500 tane personel çıkarıldı. Hala tazminatlarımız ödenmedi ve ödenmiyor. Biz sendikaya başvurduk sendika çalışanları bize yardımcı oldu. Kasada çalışan personelle de irtibata geçtik. Kasa kilitleme eylemleri için buradayız" diye konuştu. 

Eyleme katılan başka bir işçi ise, "Unlu mamullerdeydim. Ekmek üretiyorum. 13 sene çalıştık. 13 sene çalışmanın karşılığında hiçbir şey vermeden bizi kapı dışarı attılar. Yöneticiler olaya dahil olmadı, gelen giden yok" dedi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Restoranda dehşet: Ölü ve yaralılar var!
Anneler Günü için süper fırsatlar!
O isim günler sonra böyle görüntülendi!
At ile arkadaşlık kurmaya çalışan sevimli yavru keçi
18 yaşındaki genci öldüresiye dövdüler!
Trafikte korku dolu anlar! Ölümle burun buruna yolculuk
Lunaparkta dehşet anları! Her şey saniyeler içinde oldu
6 kişiye mezar olan bottan sağ çıktı bakın o FETÖ'cü kim?
Şırnak'ta kaçmaya çalışan iki terörist böyle vuruldu!
Korku dolu anlar! Önce tokalaştı, sonra silahla vurdu
Yorumlar