Katil damat Cemil Karanfil'in 102 günlük firarının sırrı

Katil damat Cemil Karanfil'in 102 günlük firarının sırrı

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldürdüğü, eşi Esma Karanfil’i de yaraladığı gerekçesiyle aranırken İzmir'de yakalanan Cemil Yavuz Karanfil, tutuklandı. Cemil Karanfil'in 102 günlük firar sırrı da aydınlandı.

Katil damat Cemil Karanfil'in 102 günlük firarının sırrı - Sayfa 1

İzmir'de Güven Timleri tarafından yakalanıp İstanbul'a getirildikten sonra adliyeye sevk edilen Karanfil, Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme, hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Karanfil'in tutuklanarak cezaevine gönderilmesine hükmetti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, Karanfil'in 'tasarlayarak öldürme' ve 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme' suçlarından ağırlaştırmış müebbet ve 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Cemil Karanfil hapise giderken 102 günlük firarının sırrı da ortaya çıktı. Bakın Cemil Yavuz Karanfil nasıl kaçmış;

Katil damat Cemil Karanfil'in 102 günlük firarının sırrı - Sayfa 2

102 GÜNLÜK FİRARIN SIRRI : Katil zanlısı damat Karanfil'in 102 günlük firarıyla gündeme tekrar gelen eksikliklerin başında 'patates hat' olarak adlandırılan açık hatlar geliyor. Polis yaptığı soruşturmada, Karanfil'in görüşmelerini yeni aldığı bir telefon ve bir patates hat üzerinden yaptığı için yerini tespit edemedi. Temmuz ayında açılan o hattın yabancı birine ait olduğu polis tarafından tespit edildi.

Katil damat Cemil Karanfil'in 102 günlük firarının sırrı - Sayfa 3

REZİDANSTA YAŞAMIŞ : Cemil Karanfil'in cinayetten kısa süre sonra İstanbul Küçükçekmece'deki bir rezidansta saklanmış. Rezidanstaki, kimlik kaydı istemeyen günlük kiralık evde günlerce saklanan Karanfil'in başka şehirlerde konaklarken ise kayıt tutmayan otelleri ve yine günü birlik evleri tercih ettiği ortaya çıktı.

Katil damat Cemil Karanfil'in 102 günlük firarının sırrı - Sayfa 4

GÜNLÜK KİRALIK EVLER : Günlük kiralık evler ve patates hat bir çok suçlunun başvurduğu yöntem olarak biliniyor. Daha önce İstanbul Polisi, 'günlük evler' ve 'patates hat' ile ilgili operasyonlar düzenlemiş ancak, diğer kurumların denetimlerindeki yetersizlik nedeniyle 2 sorunun da tam önüne geçememişti.