BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,03
ALTIN 440,84

Katar'ın hediye ettiği uçak yeni haliyle ilk kez görüntülendi! İşte VIP uçağın son hali...

Katar Emiri Şeyh Temim tarafından Türkiye'ye hediye edilen uçak, Sabiha Gökçen Havaalanı'nda Türkiye Cumhuriyeti renklerine boyandı ve hangardan çıktı. İşte VIP donanımlı Boeing 747-8i tipi uçağın yeni hali...

KATAR emiri Temim bin Hamed Al Sani tarafından Türkiye’ye hediye edilen 400 milyon dolar değerindeki VIP donanımlı Boeing 747-8i tipi uçak, Sabiha Gökçen Havaalanı'daki hangarda boyandı ve ilk kez görüntülendi. 15 Eylül günü İsviçre'nin Basel kentinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen uçak, o günden bu yana THY'nin bakım hangarında özel bir bölümde bakım ve boya işlemlerinden geçti.

Erdoğan'ın kullanacağı yeni VIP uçağın görüntüleri Airporthaber'de yayınlandı. Uçak 15 Eylül'den bu yana Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki THY'nin hangarında bakım ve boya işlemleri için tutuluyordu.

Hangarda uçağın yanına hiç kimse yaklaştırılmazken polis hangar içinde gün boyu nöbet tuttu ve isimleri yazılı personel dışında hangar içine kimse alınmadı.

O uçak bugün ilk kez hangardan dışarı çıktı. TC-TRK tescili alacağı iddia edilen uçağın üzerinde herhangi bir kuyruk tescilin işlenmediği de dikkat çekti.