Karpuzun ortasında çatlak varsa dikkat

Karpuzu kestiğinizde içinde ortaya çıkan çatlakların bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz?

Karpuzun ortasında çatlak varsa dikkat - Sayfa 1

Karpuzu kestiğinizde içinde ortaya çıkan çatlakların bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Büyük bir tehlike olarak görülen bu çatlaklar ne anlama geliyor merak ediyorsanız yazımıza göz atmadan geçmeyin.

18
Karpuzun ortasında çatlak varsa dikkat - Sayfa 2

Karpuzun içindeki çatlaklar ne anlama geliyor? Yapılan araştırmalara göre karpuz içindeki çatlaklar forchlorfenuron isimli hormon maddesi sonucunda ortaya çıkıyor. İnsan sağlığı için zararlı olduğu bilinen forchlorfenuron hormonunun zararları neler,yazımızın devamında sizler için derledik.

28
Karpuzun ortasında çatlak varsa dikkat - Sayfa 3

Forchlorfenuron nedir? Zararları neler? Hormon maddesi olarak bilinen forchlorfenuron konusunda uzmanlar ikiye ayrılmış durumda. Bazı uzmanlara göre kanseri tetikleyen bir madde olarak görülen forchlorfenuron, ABD Gıda Dairesi yetkililerine göre ise insan ve hayvan sağlığı için zararlı bir madde değil.

38
Karpuzun ortasında çatlak varsa dikkat - Sayfa 4

Beyin sağlığına zarar veriyor Yetkililerin açıklamalarına rağmen sivil toplum kuruluşları tarafından zararlı bir madde olduğu açıklanmaya devam eden forchlorfenuron yapılan açıklamalara göre kanseri tetiklemesinin yanı sıra beyin sağlığına da zarar veriyor.

48