Karatay'dan domuz gribine karşı beslenme önerisi

Karatay'dan domuz gribine karşı beslenme önerisi

Domuz gribinden korunmak için doğru beslenmek ve hijyen kurallarına dikkat etmek gerekiyor. Bu hastalıktan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü kalması oldukça önemli.

Karatay'dan domuz gribine karşı beslenme önerisi - Sayfa 1

Latin ülkeleri ve Amerika başta olmak üzere dünyada hızla yayılan domuz gribinin görülme sıklığı ülkemizde de artmış durumda. Müdahale edilmediği sürece ölümle bile sonuçlana bilen H1N1 virüsünden korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi şart.

Karatay'dan domuz gribine karşı beslenme önerisi - Sayfa 2

Domuz gribinden korunmak için doğru beslenmek ve hijyen kurallarına dikkat etmek gerekiyor. Bu hastalıktan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü kalması oldukça önemli. Bağışıklık sistemine etki eden en önemli nedenler ise; beslenme, uyku ve stres...

Karatay'dan domuz gribine karşı beslenme önerisi - Sayfa 3

Folik asit, B6, C, E vitaminleri, Beta- karoten, çinko ve Omega-3 kaynaklarının bağışıklık sistemi üzerinde önemli etkileri vardır. Peki bu 7 beslenme öğesini hangi besinlerden alabiliriz?

Karatay'dan domuz gribine karşı beslenme önerisi - Sayfa 4

B6 vit: Tavuk, balık, muz, kurubaklagiller, patates, brokoli, ıspanak ve kuru yemişler. C vit.: Maydanoz, biber, kivi, yeşil yapraklı sebzeler, portakal. E vit.: Kuru yemişler, yeşil yapraklı sebzeler, bitkisel yağlar