BIST 1.565
DOLAR 7,47
EURO 9,07
ALTIN 443,60

Kar bastıracak meteoroloji açıkladı hava sıcaklığı bir anda düşecek

İSTANBUL'a kar alarmı meteorolojiden geldi, Bursa, Edirne, Balıkesir, Kocaeli başta olmak üzere 10 ilde cumartesi etkili kar yağışı bekleniyor.

Türkiye balkanlar üzerinden gelen kar yağışının etkisine cumartesi sabahı girmiş olacak. Kar yağışı 2 gün sürecek. İlk gün Marmara Bölgesi kardan fazlasıyla etkilenecek. Hafta başında yayınlanan tahminlerde sulu kar yağışı bekleniyordu. Ancak son gelen raporla işler değişti. Batıdaki 10 il ile Bitlis ve Muş'ta yoğun kar yağışı bekleniyor. İşte meteorolojinin yayınladığı son hava durumu tahmini:

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı şok bir düşüş yaşayacak. 8-9 derecelik düşüşün ardından da Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı yurdu etkilemeye başlayacak. İlk vuracağı yerler de İstanbul, Edirne, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Bilecik, Tekirdağ ve Yalova olacak.

CUMARTESİ GÜNÜ KAR BASTIRACAK : Türkiye balkanlar üzerinden gelen kar yağışının etkisine cumartesi sabahı girmiş olacak. Kar yağışı 2 gün sürecek. İlk gün Marmara Bölgesi kardan fazlasıyla etkilenecek.

24 ŞUBAT PAZAR HAVA DURUMU : Kar yağışı ikinci günde batı karadeniz ile iç anadolunun bir kısmını etkisi altına alacak. Ancak Marmara bölgesindeki kadar etkili bir kar yağış görülmeyecek. Meteoroloji raporuna göre sulu kar yağışı olacak. Pazartesi günü kar yağışı bitmiş olacak. Ancak hava sıcaklığında 1-2 derecelik yükseliş dışında belirgin bir değişiklik olmayacak.