Kapılar sonuna kadar açıldı! Vatandaş minibüsü çekti Suriyelileri sınıra götürüyor

TÜRKİYE 33 askerin şehit edilmesi sonrası Avrupa'ya gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldı. Kapıların açılması sonrası göçmenler İstanbul'un birçok noktasından minibüs ve taksilerle Edirne'ye gidiyor.

Türkiye İdlib için mücadele ederken Avrupa üç maymunu oynuyor. 33 şehidimizin ardından Türkiye sınır kapılarını açtı ve Suriyeli mültecilerin geçişine izin vermeye başladı. Artık Suriye ve İdlib, Avrupa'nın da meselesi olacak. Haberin duyulması ile birlikte mülteciler sınıra akın etmeye başladı. 

Otobüs ve minibüsler sınıra taşıyor : İSTANBUL'da birçok noktadan minibüs ve taksiler mültecileri sınıra taşımaya başladı. Bu görüntüler Zeytinburnu'ndan geldi. Otobüsler, minibüsler ve taksiler Edirne'ye mülteci taşamaya başladı. 

Yunan medyasında büyük yankı uyandırdı

Edirne’den Yunanistan’a akan mülteci kalabalığı, Yunan medyasında büyük yankı uyandırdı. "Türkiye kapıları açtı", "Suriyeli mülteciler ülkemize geliyor" başlıklarıyla yaşadıkları panik ve korkuyu açığa vurdu. Yunan medyası, ilk 300 mültecinin sınırlardan geçtiğini duyurdu.