Kanser deniyordu! Sevcan Orhan'ın abisinden duygusal paylaşım

Kanser deniyordu! Sevcan Orhan'ın abisinden duygusal paylaşım

Türk Halk Müziğinin sevilen ünlü sesi Sevcan Orhan'ın, yoğun bakımda olduğu dün açıklanmıştı.  Sevcan Orhan, özel bir hastanede 'Videotorakoskopi' operasyonu geçirdi.

Kanser deniyordu! Sevcan Orhan'ın abisinden duygusal paylaşım - Sayfa 1

Türk Halk Müziğinin sevilen ünlü sesi Sevcan Orhan'ın, yoğun bakımda olduğu dün açıklanmıştı.  Sevcan Orhan, özel bir hastanede 'Videotorakoskopi' operasyonu geçirdi. Bu operasyon Orhan’ın hayranlarını korkuttu. Çünkü bu operasyon genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılıyor. Yani Sevcan Orhan’ın kansere yakalanmış olabileceği konuşuluyor. 

Kanser deniyordu! Sevcan Orhan'ın abisinden duygusal paylaşım - Sayfa 2

 Orhan, geçen günlerde geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı. Haberi, sanat dünyasından duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında 'Felaket Tellalı' lakabı ile ünlenen ses sanatçısı Onur Akay duyurmuştu…

Kanser deniyordu! Sevcan Orhan'ın abisinden duygusal paylaşım - Sayfa 3

Sevcan Orhan’ın kendisi gibi sanatçı ağabeyi Cihan Orhan ise kardeşi Sevcan Orhan’la ilgili İnstagram hesabından herkesi duygulandıracak bir paylaşım yaptı. Orhan kardeşiyle birlikte çekildikleri çocukluk fotoğrafını paylaşıp altına ‘'dünyada ki en güzel tbt Abin kurban olur sana kuzummmm’’ notunu yazdı.

Kanser deniyordu! Sevcan Orhan'ın abisinden duygusal paylaşım - Sayfa 4

Sevcan Orhan kimdir?

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Aile kökeni Erzincan ili çayırlı ilçesinin Yeşilyaka (Şebge) köyüne dayanmaktadır.  1994 yılında babasından öğrendiği kara düzen bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı.  Aynı yıl profesyonel eğitim almak isteyen Orhan, özel bir müzik okulunda nota, solfej, bağlama ve repertuar dersleri almaya başladı.