BIST 8.305
DOLAR 27,22
EURO 28,84
ALTIN 1.677,26
GÜNCEL

Kandilli'den deprem açıklaması yeniden olacak!

KANDİLLİ Rasathanesi'nden Muğla depremine ilişkin son dakika açıklamalar geldi.

MUĞLA açıklarında meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem tsunami yaratınca gözler uzmanlara döndü. Kandilil Rasathanesi depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Yeni depremler beklediklerini belirten Kandilli dün gece meydana gelen depremin büyüklüğünün 6.3 değil 6.6, hissedilen şiddetinin ise 7.0 olduğunu açıkladı. İşte Kandilli'den yapılan son dakika açıklamalar:

YENİ DEPREM 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLABİLİR : Deprem ciddi anlamda hasara yol açtı. Herhangi kaybımız yok, 80 yaralı var. 160 kadar artçı kaydettik. En büyüğü 4.8. 5.5 büyüklüğüne kadar artçı depremler bekliyoruz. Önümüzdeki süreçte teyakkuzda olunmalı.

KIYIDAN 100 METRE İÇERİ SU GİRDİ

Tsunami meydana geldi. Bu tsunami sizin Uzakdoğu'da gördüğünüz anlamda değil. Bu tsunami Bodrum Limanı'nda olan bir istasyonumuzda. Maksimum 13 cm olarak kaydedildi. Kıyıdan 100 metre içeri kadar su girdi. 30-40 cm tsunami dalgası ölçüldü. Bu bölgelerde tsunami görebiliriz.

HER AN HAZIR OLUNMALI

Dün akşam meydana gelen deprem sismik boşlukta olduğunu söyleyebiliriz. Deprem Gökova Körfezi içinde gerçekleşen sistemde kırılan fayda meydana geldi. Doğu Anadolu fayından bağımsız.
Deprem kırılan bir fay içerisinde meydana geldi. Ülkemiz deprem ülkesi. Herkesin depreme her an hazır olması lazım.

BÜYÜKLÜĞÜ 6.6 HİSSEDİLEN ŞİDDET 7.0

Drepremleri gizleme gibi bir durum yok. Deprem izleme merkezlerinde revizeler vardır. Son verilerde depremin şiddetini 6.6 olarak söylüyoruz. 7.0'lik şiddet hissedildi.
Deprem sonrası meydana gelen tsunamiye ilişkin Kandilli Rasathanesi'nden sabah bir açıklama yapılmıştı. Açıklamada şöyle denilmişti:

Bodrum deniz seviyesi istasyonunda 10 cm tsunami dalgası ölçülmüştür. Bodrum ve civarı kıyı bölgelerimizde tsunami gözlenmiştir. Bu depremin bu andan sonra mevcut gözlenen ve ölçümlenen değerlerden daha yüksek bir dalgaya neden olması beklenmemektedir.

Sitene Ekle