BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29

Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci'nin yeni kanalı belli oldu

Koyu bir CHP taraftarı olduğu bilinen ve tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci, yıllar sonra ekranlara geri dönüyor.

2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu öncesi sosyal medya hesaplarından paylaştığı 'Hayır' etiketli yazıları nedeniyle o dönem çalıştığı Doğan Medya Grubu’ndan yazılı bir metin yayınlanarak kovulan İrfan Değirmenci, ‘tarafsızlık’ ilkesini ihlal ederek ‘taraf’ olmakla suçlanmıştı. Şubat 2017'den bu yana televizyonda gözükmeyen ünlü haber spikeri, yıllar sonra yeni adresiyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

2017 referandumu öncesi Twitter hesabından 'Hayır' diyeceğini açıklayan Değirmenci'yi kimileri eleştiri yağmuruna tutsa da birçok insan tarafından desteklenmişti. Medyadan bir süre uzak kalan Değirmenci, YouTube'da çeşitli programlar yaptı ancak bugün bir televizyon kanalıyla anlaştığını duyurdu.

Ünlü haber spikeri İrfan Değirmenci, sosyal medya hesabı Instagram'dan paylaştığı bu gönderiyle Halk TV ile anlaştığını takipçilerine müjdeledi. Değirmenci, bugünden itibaren yeni kanalında olacağını söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

"Dostlar bir haberim var size. Bu akşamdan itibaren Halk Tv Ana Haber Bülteni bana emanet. Güveninize layık olmak için yine elimden geleni yapacağım. Söz. Bu akşam 18’de tarihi dönüşümü ve sandık baharını izlemek üzere Halk Tv ekranına davetlimsiniz."