BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 462,88

Kan donduran ifade! Bakın öz abisini neden katletmiş!

Kuzey Irak'ta, terör örgütü IŞİD'e muhalif olduğu için polis ağabeyini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Iraklı terörist Abdulkhaleq Abdulqader, öz ağabeyini örgüte bağlılığını ispatlamak için katletmiş...

Kuzey Irak'ta, terör örgütü IŞİD'e muhalif olduğu için polis ağabeyini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Iraklı terörist Abdulkhaleq Abdulqader Ali'den kan donduran ifade. Kayseri'de yakalanan IŞİD celladı, öz ağabeyini örgüte bağlılığını ispatlamak için katletmiş...

Terör örgütü IŞİD'in talimatıyla örgüte muhalif öz ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman'ı başına tabancayla ateş açarak infaz ettiği görüntüsü propaganda amaçlı sosyal medyada yayınlanan ve dün Kayseri'de başarılı operasyonla yakalanan Iraklı terörist Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin (47) emniyetteki işlemleri sürüyor.

IŞİD bünyesinde Kuzey Irak'ın Telafer bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenen Ali, kendisinden bir yaş büyük ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman'ın Irak'ta polis olduğunu, IŞİD'e muhalif hareket ettiğini, bu nedenle örgüt tarafından infaz emri verildiğini, samimiyeti ve örgüte bağlılığının test edilmesi için infazın kendisine yaptırıldığını anlattı.

20 GÜN ÖNCE TÜRKİYE'YE GİRMİŞ İstihbarat çalışmaları sonucu yaklaşık 20 gün önce yasa dışı yollardan, Suriye üzerinden Hatay'a girdiği tespit edilen, otobüsle geldiği Kayseri'deki terminalde kendisini karşılamaya gelen örgüt üyesiyle yakalanan Ali'nin, eşi ve 2 çocuğunun da yaklaşık 2 ay önce kente getirildiği belirlendi.