Kalashnikov dev savaş robotunu tanıttı!

Ünlü Rus silah üreticisi Kalashnikov, katıldığı bir fuarda dev savaş robotunu tanıttı. 4 metrelik dev robot, içerİden kontrol edilen ve silah taşıyabilen dev bir asker...

Kalashnikov dev savaş robotunu tanıttı! - Sayfa 1

Igorek adlı dev robot, 4.5 ton ağırlığında. Kalashnikov, son teknoloji Igorek’in hala geliştirme aşamasında olduğunu belirtti.

14
Kalashnikov dev savaş robotunu tanıttı! - Sayfa 2

Rusya’nın ünlü silah üreticisi Klashnikov, 4 metrelik asker robot geliştirdi. Pençelerinden silah ateşlediği iddia edilen Igorek adlı dev robot, 4.5 ton ağırlığında. Kalashnikov, son teknoloji Igorek’in hala geliştirme aşamasında olduğunu belirtti.

24
Kalashnikov dev savaş robotunu tanıttı! - Sayfa 3

Kalashnikov’un dev robotu Igorek; içerisindeki kabinden bir pilotla yönetilebilen, kurşun geçirmez bir katil robot. Saldırı tüfeğine de sahip bu yeni robot, Patriot Park’taki 2018 Ordu Fuarı’nda ilk kez sunuldu. Altın robot Ignorek’in yaratıcıları, dev askerle ilgili çok fazla bilgi vermek istemediklerini belirtti. Ignorek’in tüm özellikleri, geliştirmesi tamamlandığında açıklanacak.

34
Kalashnikov dev savaş robotunu tanıttı! - Sayfa 4

Ignorek hakkında bilgiler kısıtlı olsa da şu an için bilinen bir diğer özelliği ise bir insan komutasında çalışması. Robotun ön kısmındaki cam bölge, içerisinde de komuta odası olduğuna işaret ediyor. Dışarıyı görmelerini sağlayacak cam, pilotları her türlü saldırıdan koruyacak şekilde tasarlandı. Robot aynı zamanda silah tutabilen ve nesneleri taşıyabilen pençelere de sahip.

44