Kaçırıp günlerce işkence etmişler! İşte o anlar...

Kaçırıp günlerce işkence etmişler! İşte o anlar...

İstanbul’da 100 bin dolar fidye için kaçırılan Libya uyruklu üniversite öğrencisi, Esenyurt'ta düzenlenen operasyonla kurtarıldı. Olayla ilgili Suriyeli 3 şüpheli gözaltına alındı.

Kaçırıp günlerce işkence etmişler! İşte o anlar... - Sayfa 1

Turist olarak geldiği İstanbul'da 100 bin dolar fidye için kaçırılan üniversite öğrencisi Libyalı, polis tarafından düzenlenen kurtarıldı. Polis olaya karışan Suriye uyruklu 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçırıldığı süre boyunca işkence gördüğü öğrenilen Libyalı genç Asayiş Şube Müdürlüğünde ailesine kavuştu. Polis olayla ilgili İsminin Rava olduğu öğrenilen Tunus'lu bir kadını arıyor.

Kaçırıp günlerce işkence etmişler! İşte o anlar... - Sayfa 2

ARKADAŞI POLİSE BAŞVURDU... İstanbul'da Aksaray Polis merkezine başvuran Libya'da mühendislik öğrencisi Jamal Ab Abdürezak birlikte gezmek için İstanbul'a geldiği okul arkadaşı Yaseen Muhamet Nasır Algharari (22)'in ortadan kaybolduğunu, telefonla arayan bazı kişilerin hayatı karşılığında 100 bin dolar fidye istediğini söyledi.

Kaçırıp günlerce işkence etmişler! İşte o anlar... - Sayfa 3

Jamal Ab Abdürezak polisteki ifadesinde "Birlikte gezmek için 24 Ağustos tarihinde Atatürk Havalimanını kullanarak İstanbul'a geldik. Osmanbey'de bir otele yerleştik. Arkadaşım bir kadınla buluşacağını söyleyerek yanımdan ayrıldı. Daha sonra gece gelmeyeceğini söyledi. Ancak sabah saatlerinde onun telefonundan beni arayan bir kişi hayatı karşılığında 100 bin dolar fidye istedi." dedi.

Kaçırıp günlerce işkence etmişler! İşte o anlar... - Sayfa 4

POLİS HAREKETE GEÇTİ... Rehine kurtarma ve müzakare timleri tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis bir yandan fidyecilerle pazarlığa başlarken, diğer yandan kaçırılan kişinin son olarak gittiği Esenyurt'ta araştırmaya başladı. Rehinecilerle yapılan pazarlık sonucu şüpheliler, ilk taksit olarak 20 bin dolar paraya ikna oldu.