BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49

Kaçırılan erkeğe tecavüz olayında flaş gelişme

GAZİANTEP'te bir erkeğin kaçırılarak işkence görmesi, tecavüze uğraması ve kadın iç çamaşırı giydirilmesi iddiası ile ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep'te bir erkeğin kaçırılarak işkence görmesi, tecavüze uğraması ve kadın iç çamaşırı giydirilmesi iddiası ile ilgili 4 kişi gözaltına alındı. İddiaya göre, İskenderun'da yaşayan F.A. sosyal medya aracılığıyla tanıştığı E.S. isimli kadınla görüşmek için Gaziantep'e gitti.

İskenderun'da yaşayan F.A. iddiaya göre, 4 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı Gaziantep'te yaşayan evli E.S. adlı kadınla 1 yıl boyunca farklı dönemlerde birlikte oldu. Daha sonra ayrılan F.A. ve E.S., 3 yıl sonra sosyal medya üzerinden tekrar yazışmaya başladı.

E.S.'nin daveti üzerine Gaziantep'e gelen F.A., verilen adrese gittiğinde, kadının eşi ve yanındaki 2 kişi tarafından silah zoruyla otomobile bindirilerek ıssız bir yere götürüldü. Burada F.A. iddiaya göre, kadının eşi E.S.'nin tecavüzüne uğradı. Ardından F.A.'ya kadın iç çamaşırı giydiren E.S. ile arkadaşları, gencin fotoğraflarını çekip, parasını ve cep telefonunu gasbetti.

Olayın ardından İskenderun'a dönen F.A., savcılığa başvurarak E.S. ile eşi E.S. ve adını bilmediği arkadaşlarından şikâyetçi oldu. Şikâyet üzerine harekete geçen polis, Gaziantep'te adreslerini belirlediği şüpheli çift ile onlara yardım ettiği öne sürülen arkadaşları Ö.D. ve Ö.K.'yi operasyonla gözaltına aldı. Emniyete götürülen 4 şüphelinin, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.