BIST 1.103
DOLAR 7,71
EURO 9,00
ALTIN 459,43

Jandarma Mardin'de buldu! Bidonun kapağını kaldırınca

MARDİN'in Dargeçit İlçesi kırsalında, terörle mücadele, istihbarat ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı operasyon kapsamında, 2 ayrı noktada yapılan aramada terör örgütü PKK'nın gıda deposu bulundu.

MARDİN'in Dargeçit İlçesi kırsalında, terörle mücadele, istihbarat ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı operasyon kapsamında, 2 ayrı noktada yapılan aramada terör örgütü PKK'nın gıda deposu bulundu. Plastik bidonlar içerisinde örgüte ait çok miktarda gıda maddesi ele geçirildi.

Dargeçit İlçesi'nde vatandaşların ihbarı üzerine polis ve jandarma ekipleri kırsal bölgede ortak operasyon yaptı. Terörle mücadele, istihbarat ve jandarma özel harekat timlerinin düzenlediği operasyon kapsamında, terör örgütü PKK'nın kayalıklar arasına gizlenen 2 gıda deposu bulundu.

İlk ortaya çıkarılan üzeri taşlarla kapatılan depoda kapaklı bidonlar içerisinde çok miktarda un, makarna, fasulye,tuz, çay, şeker, sucuk, salam, hazır çorba, sıvı yağ, turşu, margarin, zeytin, reçel, pekmez, helva, mutfak malzemeleri, tıbbi serum, enjektör, yara bantları, pil ve patlayıcı imalinde kullanılan malzemeler bulundu.

İkinci ortaya çıkarılan depoda da yine bidonlar içinde ilk depodakine benzer çok miktarda gıda maddesi ve tıbbi malzemeler ele geçti.