İzmir'de inanılmaz görüntü! Her yer beyaza büründü

İZMİR'de, sabah erken saatlerde başlayan yağmur, öğle saatlerinde doluya döndü. Sağanak, özellikle sabah saatlerinde, trafiğin sıkışmasına neden oldu. Çeşme'de ise denizde oluşan hortum, iç kesimlere doğru ilerleyerek, damlara zarar verdi.

İzmir'de, bu sabah başlayan sağanak, öğle saatlerinde doluya dönerek, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış, çevre yollarda ve ana caddelerde trafik yoğunluğunu artırırken, caddeleri ve sokakları göle çevirdi. Ceviz büyüklüğündeki buz parçaları ise o sırada yolda olanları zor durumda bıraktı.

Dün akşam saatlerinde, Çeşme'de etkili olan fırtına ve sağanak, saat 21.00 sıralarında, Ovacık Mahallesi'nde hortuma neden oldu. Çatalazmak açıklarında, denizde oluşan hortum, iç kesimlere doğru ilerleyerek, ağaçlara ve hayvan damlarına zarar verdi.

Hortum nedeniyle 10 zeytin ağacının dalları kırıldı. Hortum, bir ağacın dalını da yaklaşık 100 metre sürükledi. Hortumun ilerlediği yol üzerindeki bir çit de zarar gördü. Bölgede bulunan bazı ağılların çatısı da hortum nedeniyle uçtu.

Hortumdan zarar gören yerlerden biri de sinema eski yönetmenlerinden Mustafa Yaşar'a ait çiftlik oldu. Yaşar'ın çiftliğindeki Sakız koyunlarının barındığı ağılın çatısının bir bölümünü hortum nedeniyle uçtu. Yeni doğum yapan bir Sakız koyununun da bulunduğu ağıldaki hayvanların, hortumun verdiği zarar nedeniyle ürküp, strese girdiği belirtildi.