BIST 1.545
DOLAR 7,51
EURO 9,06
ALTIN 442,83

İzmir'de 'gençlik aşısı' hayatını kararttı 200 tane iğne vurdular bu hale geldi

İZMİR'de yaşayan 24 yaşındaki kadın, uygulattığı 'gençlik aşısı' sonrası kabusu yaşadı. Vücudunda şişlikler ve nodüller oluşan kadın 'çok öfkeliyim' diyerek suç duyurusunda bulundu.

Hollandalı anne ve Türk babanın kızı Seline Ferah Çalışkan, vücudunun bu hale dönmesiyle avukatı aracılığıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, daha önce de gittiği Konak ilçesindeki güzellik merkezinde, "cildinin nemlendirilmesi için" önerilen gençlik aşısı uygulamasını yaptırdığını belirtti. 

O geceyi hastanede geçirdi: Bunun için 5 bin lira ödediğini kaydeden genç kadın, uygulama sonrasında yüzünde ve boynunda şişlikler oluştuğunu, kaşıntı ve ağrı nedeniyle o geceyi hastanede geçirdiğini bildirdi. 

Doktorların, yüzünde ve boynunda çok sayıda "subkutan nodül" oluştuğunu ve "şişliklerin kalıcı olabileceğini" söylediğini anlatan Çalışkan, "adli olgu bildirimi" için gittiği Çiğli Bölge Eğitim Hastanesince verilen raporu da dilekçesine ekledi. 

"Yüzüme ve boynuma yaklaşık 200 iğne vurdular"

Seline Ferah Çalışkan, gazetecilere uygulamanın hiçbir yan etkisinin olmadığının kendisine söylendiğini aktararak, "Yüzüme ve boynuma yaklaşık 200 iğne vurdular. İşlemin yapıldığı gün fenalaştım, aynı gece hastaneye kaldırıldım. Yüzüm, gözüm şişti. Alerjim ve astımım olduğunu bildiği halde bana bu işlemi uyguladı." dedi.