BIST 1.127
DOLAR 8,32
EURO 9,73
ALTIN 501,40
HABER /  DÜNYA

İsveç'te sürücüsüz minibüs devri başlıyor

İSVEÇ'in başkenti Stockholm'de iki sürücüsüz minibüs, gelecek aydan itibaren tarifeli seferlere başlayacak. İsveç'te başlayacak bu uygulama devrim niteliğinde.

Abone ol

İSVEÇ'in başkenti Stockholm'de iki sürücüsüz minibüs, gelecek aydan itibaren tarifeli seferlere başlayacak. İsveç'te başlayacak bu uygulama devrim niteliğinde.

İsveç Ulaştırma İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, İskandinavya'da ilk defa sürücüsüz minibüslerin yılbaşından sonra seferlere başlayacağı belirtildi.İlk etapta iki minibüsün Stockholm'ün kuzeyindeki Kista bölgesinde bulunan Hanstavegen ile Arne Torg caddeleri arasındaki 1,5 kilometrelik mesafede sefer yapacağı bilgisi paylaşılan açıklamada, 12 kişilik minibüslerin saatte 20 kilometre hızla gideceği ifade edildi.Açıklamada, 7 tane daha sürücüsüz aracın kısa sürede Stockholm'ün birçok bölgesinde uygulamaya konulacağını kaydedilerek, minibüslerin şimdilik ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

SENSÖR DEVRİ; Özel kamera ve sensörlerin bulunduğu elektrikli minibüsler kendileri için ayrılan yolda ilerleyecek. Minibüsler, donanımlarıyla çevresindeki insan, araç ve diğer objeleri algılayabilecek. Direksiyonu olmayan minibüslerde İsveç yasaları uyarınca acil durumlarda kontrolü ele alabilecek operatörler bulunacak.
Milli Piyango bilet sorgulama ekranı

ÖNCEKİ HABERLER
Mahkumların yaptığı ürünler satılmaya başlandı
2017 Talat Sait Halman Çeviri Ödülü sahibini buldu
iPhone X ile program geliştirdi yüzünü görünmez yaptı
Nostaljik Tramvay bakımın ardından Taksim Meydanı'na getirildi
Kanada eksi 44 dereceyi gördü bir kişi donarak öldü
Şarkıcı Zeynep kaç yaşında aslen nereli Zeynep evli mi?
Yorumlar 1 yorum