İşte Fiat'ın yeni pikap modeli Fullback

Fiat, yeni pikap modeli Fullback'i Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın en geniş çaplı etkinliklerinden biri olan 2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkardı.

İşte Fiat'ın yeni pikap modeli Fullback - Sayfa 1

Fiat'tan yapılan açıklamaya göre şirket, orta boy pikap pazarındaki rekabete Fullback adını verdiği yeni modeliyle katılıyor.

İşte Fiat'ın yeni pikap modeli Fullback - Sayfa 2

2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı'nda dünya lansmanı yapılan Fiat Fullback, adını Amerikan futbolundaki hem defans hem de hücum özelliği bulunan güç ve yüksek dayanıklılık gerektiren kilit oyuncu tanımlamasından alıyor.

İşte Fiat'ın yeni pikap modeli Fullback - Sayfa 3

Tüm hafif ticari araç pazarının 2014 yılında yüzde 23'ünü oluşturan 675 bin adetlik toplam pikap satışının gerçekleştiği EMEA Bölgesi'ndeki rekabete orta boy pikap sınıfıyla giriş yapmayı planlayan Fiat, Fullback modelini "tek kabinli, uzatılmış kabinli, çift kabinli ve kamyonet" olmak üzere dört farklı yapıyla pazara sunacak.

İşte Fiat'ın yeni pikap modeli Fullback - Sayfa 4

Fiat Fullback'in tüm versiyonları 1780 milimetrelik bir azami yüksekliğe ve 3000 milimetrelik bir aks mesafesine sahip olurken, genişlik değeri ise 1815 milimetreye ulaşacak. Tek kabinli versiyonlarda 5155 milimetrelik uzunluğa sahip Fiat Fullback'in çift kabinli versiyonlarında ise uzunluk değeri 5285 milimetreye kadar yükseliyor.