İşte FETÖ'nün sivil imamları Kemal Batmaz en önde getirildi!

Akıncı Üssü Davası'nda ilk kez FETÖ'nün 4 sivil imamı hakim karşısına çıktı. Darbe gecesi Genelkurmay Başkanlığı'ndaki sivillerden biri olan FETÖ imamı Kemal Batmaz'ın, Akın Öztürk'ün önünde getirildiği görüldü.

Darbe girişimine yönelik en kritik dava olan Akıncı Üssü davası, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu içerisindeki duruşma salonunda başlıyor. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülecek olan davanın bir numaralı sanığı firari sanık Fetullah Gülen. Darbe girişimi sonrası Akıncı Üssü’nde yakalanan siviller Kemal Batmaz, Nurettin Oruç, Hakan Çiçek, Harun Biniş ilk kez, Genelkurmay davasında da yargılanan darbe girişiminin bir numaralı sanığı olan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ve bazı askerler ikinci kez hakim karşısında olacak.

Darbe gecesi Akıncı Üssü'nde yakalanan ve 3 numara olan Kemal Batmaz en önde getirildi. Batmaz'ın arkasında ise eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk yer aldı.

Bu davanın bir başka özelliği ise Kemal Batmaz gibi üst düzey sivil FETÖ'cülerin ilk kez hakim karşısına çıkacakları dava olması. Akıncı Üssü davası kapsamında 1 numara olan Fetullah Gülen ve 2 numara olan Adil Öksüz şu anda kaçak durumunda. Dava kapsamında 4 sivil imam ilk kez hakim karşına çıkıyor. Akıncı Üssü İddianamesi kapsamında 45 örgüt yöneticisi için 330 kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor. Öte yandan AK Parti ve CHP heyetleri de Akıncı Üssü Davası'nda müdahil olma talebinde bulundu, duruşma salonuna gelen heyetler duruşmaı takip edecekler.