İstanbul'da savcı kızına tecavüz girişiminde bulunan şahsa tahliye

İstanbul Ataşehir'de Cumhuriyet savcısının üniversite öğrencisi kızına cinsel saldırı teşebbüsünde bulunan C.E.G 5 yıl hapis cezasına çarptırılıp, tahliye oldu.

İstanbul Ataşehir'de Cumhuriyet savcısının üniversite öğrencisi kızına cinsel saldırı teşebbüsünde bulunan C.E.G 5 yıl hapis cezasına çarptırılıp, tahliye oldu. Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık C.E.G. ile avukatı katıldı. Duruşmada, müşteki E.B.B'nin Cumhuriyet Savcısı olan babası Ferhat Bozkurt ile çok sayıda avukat da hazır bulundu. Duruşmada, son savunması sorulan sanık C.E.G, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Benim vicdanım rahat. Ortada bir suç yok. Beraatimi istiyorum." dedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık C.E.G'yi "nitelikli cinsel saldırı" suçundan önce 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Suçun teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle cezayı 6 yıla indiren heyet, sanığın yargılama sürecindeki davranışlarını da lehine takdiri indirim nedeni sayarak cezayı 5 yıla düşürdü.

Mahkeme heyeti, tutuklu kaldığı süre ve kaçma şüphesinin bulunmamasını dikkate alarak sanık C.E.G'nin tahliyesine hükmetti. Sanığın, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise beraatine karar verildi. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli C.E.G'nin (25) Ataşehir'deki evinde, müşteki E.B.B'ye (21) rızası dışında cinsel istismarda bulunmaya kalkıştığı, müştekinin bir şekilde şüphelinin elinden kurtulduğu ve banyoya geçip kapıyı kilitlediği kaydedilmişti.