BIST 1.538
DOLAR 7,66
EURO 9,10
ALTIN 415,65

İstanbul'da maske takmayan vatandaştan şaşırtan savunma: Bende kalp var...

İhlas Haber Ajansı

İSTANBUL Pendik'te bir vatandaş, maske hakkında 'Bende kalp var sıkıntı veriyor' diye kendini savunurken maskesiz dolaşanların verdiği yanıtlar da buna benzerdi...

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni koronavirüs ile mücadelede kapsamında 81 il valiliğine gönderilen genelgede meskenler hariç her alanda maske takma zorunluluğu getirildi. Pendik’te sokakta bazı vatandaşlar maskeleri eline takarken bazıları da elbiselerine asarak yürüdü. Kimi vatandaşların da maskesiz gezdiği görüldü.

"Sigara içiyoruz burada"

Pendik’te maske takmayan vatandaşlara yöneltilen sorularda, verilen cevaplar ise hayrete düşürdü. Maskesini kameraları görünce takan bir vatandaş, “Bende kalp var, sıkıntı veriyor” dedi. Bir başka vatandaşın ise “Sigara içiyoruz burada” diyerek kendini savunması ise dikkat çekti.

Maske takmayanların birbirinden ilginç yanıtları: Tıklayın

"Maske sadece korumuyor ki bunu" 

Arkadaşıyla yolda ilerleyen maskesiz bir gencin rahat tavırları ile “Bilmiyorum risk altında mıyız? Maske sadece korumuyor ki bunu. Çok uykusuzum” diye cevap vermesi hayrete düşürdü.

O soruya "Olabilir, sakınca yok.." yanıtını verdi

Maskesiz dolaşan 2 arkadaşa sorulan, “Maskesiz dolaşıyorsunuz sakıncalı değil mi?” sorusuna, “değil”, “sosyal mesafeyi korumuyorsunuz” sorusuna da, ”olabilir, sakınca yok, kesinlikle” cevabı vermesi ve konunun ciddiyetinden uzak alaycı tavrıyla beraber, insanların virüs konusundaki tedbirli yaklaşımının sorgulanmasına sebep oldu.